Dua Lipa: Është e rëndësishme të flasim më lirshëm për seksin

Marrëdhënia e Dua Lipës me Romain Gravras u bë e njohur në fillim të vitit, ku dolën publikisht pranë njëri-tjetrit.


Në podcast-in e saj “Në shërbimin tuaj”, Dua Lipa së fundmi zbuloi disa detaje nga jeta e saj personale, duke shpjeguar se çfarë i duket e rëndësishme për të diskutuar me partnerin e saj në dhomën e gjumit.

Ylli i popit rrëfeu se një nga aspektet më të rëndësishme të jetës seksuale të një çifti, është ndershmëria dhe inkurajoi dëgjuesit që të bisedojnë hapur për nevojat e tyre.

“E çuditshme të heshtësh për nevojat e tua seksuale në një marrëdhënie. Të mos flasësh për seks me personin me të cilin po bën seks është një anomali e çuditshme për mua. Është e rëndësishme të flasim më lirshëm për seksin, në mënyrë që të shpëtojmë nga faji dhe turpi që e rrethon atë”, u shpreh Dua.

Duke folur për mënyrën se si mund ta bëjmë dashurinë të zgjasë në një marrëdhënie, Dua iu referua argëtimit brenda çiftit. Ndërsa duke iu referuar jetës së saj personale, ajo sqaroi se nuk do të përdorte kurrë një aplikacion takimesh, sepse ato heqin spontanitetin e një romance të re.

Dua Lipa ka kohë që është në lidhje me Romain Gravras, por nuk ka dalë të flasë publikisht për të. Këngëtarja u pa pranë tij gjatë pushimeve që kaluan së bashku në Greqi.

Marrëdhënia e Dua Lipës me Romain Gravras u bë e njohur në fillim të vitit, ku dolën publikisht pranë njëri-tjetrit.

Top Channel

Lexo më shumë nga

“Daily Express”: Shqipëria – zbuloni disa nga brigjet më të bukura të vendit ballkanik

Aurora Bosotti shkruan në të përditshmen britanike “Daily Express”.

Global 360

NATO me udhëheqje të re: Lidhjet e Mark Rutte-s me Kosovën ndër vite

Sekretarët e përgjithshëm të NATO-s zgjidhen me konsensus nga të 32 vendet anëtare.

Diplovista

Bregu: Zero roaming me BE-në deri më 2027

Perspektiva e Bashkimit Evropian për Ballkanin Perëndimor nuk është më një proces datash, BE-ja po ndryshon, ndoshta duhet të ndryshohet…

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Shqipëria, emigrantët dhe BE

Ndërsa procesi i votimit në vendet e BE edhe pak i afrohet fundit, pak ditë më parë kryeministrja e Italisë,…

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

“Daily Express”: Shqipëria – zbuloni disa nga brigjet më të bukura të vendit ballkanik

Aurora Bosotti shkruan në të përditshmen britanike “Daily Express”.