Violençelisti Bledar Zajmi performon në Varna Summer Festival

Ambasadorja Donika Hoxha: Krenare për ambasadorët, që artin e tyre promovojnë një Shqipëri të mrekullueshme


Violençelisti i talentuar shqiptar, Bledar Zajmi, së bashku me artistë ndërkombëtarë virtuozë, mori pjesë në Varna Summer Festival, në Bullgari.

E pranishme gjatë koncertit ishte edhe ambadadorja shqiptare në Sofje, Donika Hoxha.

“Krenare për ambasadorët tanë të kombit që me artin e tyre promovojnë një Shqipëri të mrekullueshme”, shkruan ambadada shqiptare në postimin e saj në rrjetet sociale.

POSTIMI I AMBASADËS SHQIPTARE NË BULLGARI

Një mbrëmje tejet e bukur me violençelistin e talentuar shqiptar Bledar Zajmi në Varna Summer Festival, i cili së bashku me artistë ndërkombëtar virtuozë na dhuruan emocione pa fund nën tinguj të pametë të muzikës së autorëve spanjollë!

Krenare për ambasadorët tanë të kombit që me artin e tyre promovojnë një Shqipëri të mrekullueshme.

??| Një mbrëmje tejet e bukur me violençelistin e talentuar shqiptar Bledar Zajmi në #Varna Summer Festival, i cili së…

Posted by Albanian Embassy in Sofia / Ambasada Shqiptare në Sofje on Saturday, September 2, 2023

Raporti i KE vlerëson punën e Gjykatës Kushtetuese

Komisioni Evropian ka publikuar raportin “Sundimi i Ligjit 2024”, për më shumë se 30 shtete në Evropës, mes të cilave…

Global 360

CNN zbulon prapaskenën e tërheqjes së Biden

Vendimi përfundimtar i Presidentit Joe Biden për t’u larguar nga gara u mor në 48 orët e fundit

Diplovista

Rakipi: Bisedimet Kosovë-Serbi të përqendrohen tek njohja, jo më në çështje teknike

Kryetari i Institutit për Studime Ndërkombëtare Albert Rakipi thotë se ka ardhur koha për një qasje tjetër në dialogun mes…

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Lamtumirë mjeshtër!

Tani më shumë se kurrë ka zënë vendin e tij në panteonin e letrave botërore.

Profil

Një emër i njohur i elitës intelektuale dhe politike të çerekshekullit të fundit

75-vjetori I lindjes -- Rrugëtimi i Z. Koçi Tahiri nga galeritë e Bulqizës në sallën e legjislativit shqiptar (2017-2021)

Masmedia

Raporti i KE vlerëson punën e Gjykatës Kushtetuese

Komisioni Evropian ka publikuar raportin “Sundimi i Ligjit 2024”, për më shumë se 30 shtete në Evropës, mes të cilave…