Osmani: Kosova e meriton anëtarësimin në NATO

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, tha se më 12 qershor 1999 forcat e NATO-s sollën dritë shprese për Kosovën, duke shpëtuar popullin nga shfarosja që synonte regjimi serb i Millosheviqit.

Begaj pritet nga Osmani me nderime shtetërore

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani doli për ta pritur Begajn para Presidencës, ku edhe u luajtën himnet shtetërore nga trupat e FSK-së.

Osmani shpall të mërkurën ditë zie në Kosovë pas vrasjes së dy grave

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, e ka shpallur të mërkurën e 17 prillit ditë zie në vend, pas vrasjes së dy grave në brenda pak ditëve.

Osmani uron Fitër Bajramin: Të gjithë duhet ta shtrijnë dorën e mirësisë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë me rastin e festës së Fitër Bajramit

Osmani bisedë telefonike me O’Brien: Diskutuam për zbatimin e marrëveshjes së Brukselit

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani zhvillon një bisedë telefonike me Ndihmës Sekretarin amerikan të Shtetit, James O’Brien.

Osmani: 25 vjet më parë për Kosovën filloi shpresa e madhe

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, e ka përshkruar 24 marsin e vitit 1999 si ditë të shpresës së madhe për Kosovën

Osmani: Policia, institucion kyç për integritetin dhe sovranitetin e vendit

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur tre policët e Kosovës, Beqir Sefa, Rifat Zeka dhe Shemë Mustafa

Osmani i uron fitoren presidentit të Turqisë, Erdogan

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka uruar presidentin e Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan për fitoren e zgjedhjeve presidenciale.

Osmani takon Papa Françeskun në Vatikan: Selia e Shenjtë të njohë Kosovën!

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, është pritur në audiencë private në Selinë e Shenjtë nga Papa Françesku.

Vjosa Osmani, telefonatë me zv/presidenten amerikane, Kamala Harris

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka zhvilluar një telefonatë me zv/presidenten amerikane, Kamala Harris.