Ambasadorja Inid Milo i dorëzon letrat kredenciale Presidentit të Bullgarisë

Presidenti bullgar Rumen Radev shprehu edhe një herë mbështetjen e Bullgarisë për rrugëtimin evropian të Shqipërisë.


Ambasadorja e Republikës së Shqipërisë në Bullgari, Inid Milo, i dorëzoi letrat kredenciale Presidentit të Republikës së Bullgarisë, Rumen Radev.

Pas ceremonisë, Ambasadorja Milo pati një takim kortezie me Presidentin Radev ku u diskutua për dinamikën e bashkëpunimit dypalësh mes Shqipërisë dhe Bullgarisë u theksuan marrëdhëniet e veçanta mes dy vendeve.

Biseda me Presidentin Radev u ndal në mundësinë e realizimit të projekteve të përbashkëta në të ardhmen, veçanërisht në fushën e transportit dhe ndërlidhjes rajonale. Presidenti bullgar shprehu edhe një herë mbështetjen e Bullgaris[ për rrugëtimin evropian të Shqipërisë.

🇦🇱| 👉Më 31 janar, Ambasadorja e Jashtëzakonshme dhe Fuqiplotë e Republikës së Shqipërisë në Republikën e Bullgarisë,…

Posted by Albanian Embassy in Sofia / Ambasada Shqiptare në Sofje on Wednesday, January 31, 2024

Katër marrëveshjet e arritura në Samitin Ballkani Perëndimor-BE

Na ulja e kostove të transaksioneve bankare te korsitë e gjelbra

Global 360

Rezoluta e PE: Mungesa e suksesit në dialogun Kosovë-Serbi dëmton besueshmërinë e BE-së

PE-ja i bëri thirrje Bashkimit Evropian që ta ndryshojë qasjen në dialog, në mënyrë që të ketë përparim.

Diplovista

Moisiu: Greqia të ndryshojë sjelljen ndaj Shqipërisë!

Ish-presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu, intervistë për Euronews Albania

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

“La dolce vita”, një kontrapunkt aktual edhe i shoqërisë sonë

Një botë kukullash, një botë teatri. Botë që duket në dritë, po që s'ka më dritë.

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

Katër marrëveshjet e arritura në Samitin Ballkani Perëndimor-BE

Na ulja e kostove të transaksioneve bankare te korsitë e gjelbra