Depresioni vret!

Kam kuptuar nder vite per shkak te profesionit shume njerez nuk kerkojne ndihme per depresionin. Por ky eshte nje gabim i madh.


Nga Klodiana Lala

Depresioni vret!

A.Gj u vetevra me pistolete ne banesen e marre me qira ne zonen e Don Boskos. 33-vjecari nga Tropoja jetonte ne Gjermani.

Ishte pronar i nje kompanie dhe mire nga ana ekonomike.

Kohet e fundit ishte mbyllur dhe fliste shume pak me njerezit.

Ne shtepi me te kur kreu aktin e vetevrasjes ka qene dhe nje kusheri qe me gjase as e ka kuptuar se I afermi i tij do ti jepte fund jetes ne 6 te mengjesit.

A.Gj nuk i vlejten parate. Depresioni e vrau. Askush se vuri re gremisjen e tij.

Kam kuptuar nder vite per shkak te profesionit shume njerez nuk kerkojne ndihme per depresionin.

Por ky eshte nje gabim i madh. Flisni, kerkoni ndihme te specializuar. Nuk eshte turp. Sepse depresioni vret!

Lexo më shumë nga

Numri i shtuar i turistëve, Rrumbullaku me krerët e drejtorive vendore: Parësore, këshillimi dhe ndihma

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Drejtues Madhor Muhamet Rrumbullaku, zhvilloi një takim me strukturat drejtuese të 12 drejtorive…

Global 360

Gërvalla: Përshpejtim i procesit të anëtarësimit në BE për ruajtjen e paqes në rajon

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës së Kosovës, Donika Gërvalla, mori pjesë në takimin e grupit “Miqtë e Ballkanit…

Diplovista

Bregu: Zero roaming me BE-në deri më 2027

Perspektiva e Bashkimit Evropian për Ballkanin Perëndimor nuk është më një proces datash, BE-ja po ndryshon, ndoshta duhet të ndryshohet…

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Shqipëria, emigrantët dhe BE

Ndërsa procesi i votimit në vendet e BE edhe pak i afrohet fundit, pak ditë më parë kryeministrja e Italisë,…

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

Numri i shtuar i turistëve, Rrumbullaku me krerët e drejtorive vendore: Parësore, këshillimi dhe ndihma

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Drejtues Madhor Muhamet Rrumbullaku, zhvilloi një takim me strukturat drejtuese të 12 drejtorive…