Ester Filipi dhe Megi Ibrahimi, fituese të projetit “Youth Lead” të Ambasadës Amerikane

Zëvendës Shefi i Misionit, Demian Smith, iu bashkua jurisë përzgjedhëse ku grupet paraqitën idetë e tyre.


Grupe të rinjsh nga gjashtë komunitete jashtë Tiranës zhvilluan projektet e tyre të aktivizmit në komunitet në Ambasadën e SHBA në Tiranë, si pjesë e programit Youth Lead të Ambasadës.

Youth Lead është pjesë e turit me autobus të Mobile American Corner të vitit të kaluar me grupe të rinjsh pjesëmarrës nga gjashtë qytetet e Shkodrës, Peshkopisë, Përmetit, Beratit, Lezhës dhe Pogradecit.

Postimi i Ambasadës SHBA

Grupe të rinjsh nga gjashtë komunitete jashtë Tiranës zhvilluan projektet e tyre të aktivizmit në komunitet në Ambasadën e SHBA në Tiranë, si pjesë e programit Youth Lead të Ambasadës.

Youth Lead është pjesë e turit me autobus të Mobile American Corner të vitit të kaluar me grupe të rinjsh pjesëmarrës nga gjashtë qytetet e Shkodrës, Peshkopisë, Përmetit, Beratit, Lezhës dhe Pogradecit.

Gjatë vitit të kaluar, ekipet rinore punuan mbi propozime për të përmirësuar komunitetet e tyre ose për të rritur ndërgjegjësimin për çështjet rinore që ndikojnë në qytetet e tyre.

Zëvendës Shefi i Misionit Demian Smith iu bashkua jurisë përzgjedhëse ku grupet paraqitën idetë e tyre.

Urime projekteve fituese nga Përmeti (Ester Filipi dhe Megi Ibrahimi) me propozimin për mbrojtjen e Parkut Kombëtar Vjosa dhe ruajtjen e burimeve natyrore të qytetit të tyre dhe ekipit nga Peshkopia (Irgesa Sadiku dhe Silvana Damzi) me një projekt të fokusuar në klube sporti për të rinj! Këto grupe të mrekullueshme të rinjsh po bëjnë një ndryshim në bashkësitë e tyre dhe ne presim me kënaqësi të punojmë së bashku!

🇦🇱 Grupe të rinjsh nga gjashtë komunitete jashtë Tiranës zhvilluan projektet e tyre të aktivizmit në komunitet në…

Posted by U.S. Embassy-Tirana on Monday, May 15, 2023

Lexo më shumë

Këlcyra është qyteti më i lashtë i Shqipërisë!

DODONA, sot ka vendlindjen, shtëpinë e saj me fakte dhe argumente dhe ajo është Këlcyra.

Global 360

Osmani i uron fitoren presidentit të Turqisë, Erdogan

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka uruar presidentin e Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan për fitoren e zgjedhjeve presidenciale.

Diplovista

Djali kujton historinë e nënës që u shpëtua në Shqipëri gjatë Holokaustit

Zëri i Amerikës interviston djalin Juta Gerechter, Benjy Neumman dhe familjarët e Njazi dhe Lisa Lotte Pilkut

Gjeopolitika

Dialogu dhe kooperimi Francë & Europë me Kinën si alternativë për paqe!

Presidenti i Republikës Franceze, Emmanuel Macron, realizoi në Kinë një vizitë treditore

OPED

Mid’hat Frashëri, diplomat, albanalog dhe antropolog i spikatur

Fjala në përurimin e vëllimit të tetë të veprës së zgjedhur të Mid'hat Frashërit.

Profil

Jepini pasaportën kuqezi “shqiptares” Yuri Kim!

Një portet i “paautorizuar” i Ambasadores Amerikane në Shqipëri, Yuri Kim.

Masmedia

”The Sun”: Shqipëria vendi i ri i pushimeve verore në Evropë

Mesatarisht, kostoja e jetesës në Tiranë është rreth 61 për qind më e ulët se në Londër.