Gjici: Më shumë investime për Kukësin

Kryetari i bashkisë së Kukësit, Safet Gjici ka zhvilluar një takim në fshatin Mamëz.


Kryetari i bashkisë së Kukësit, Safet Gjici ka zhvilluar një takim në fshatin Mamëz.

Duke folur me banorët e fshatit Mamëz, Gjici tha se, ne vijmë me kokën lart për të gjithë punët e mira që kemi bërë gjatë mandatit të parë.

“Në 2019 premtuam rrugën e Kolshit, ku sot është një fjalë e mbajtur. Njëjtë si rrugën e Kolshit do të bëjmë rrugën e Mamëzit e të gjithë njësitë e tjera, të cilat janë pjesë e kontratës që ne e lidhim bashkërisht më 14 maj”, tha ai.

Ne vijim, Gjici tha se, “ne do të vazhdojmë të investojmë për Kukësin, ashtu siç bëmë aeroportin, spitalin, lagjet 4,5 dhe 6. Bëmë investime në rrugën e turizmit, bëmë investime tek lagjja e re. Bëmë investime në rrugën “Rilindja”. Bëmë investime në çerdhe, kopshte shkolla. Bëmë investime në dy pallate ku strehuam 70 familje, që sot i kanë marrë shtëpitë falas.

“I kemi kushtuar vëmendje strehimit social, kemi dhe 400 familje për të strehuar. Nuk do të lëmë familje që është në territor të Kukësit ata që janë jetim apo invalidë pa strehuar”, tha ai.

Po ashtu, Gjici, tha se, janë dy rrugë që i kemi kaluar në këshillin bashkiak që do të realizojmë. Këtë vit do të përfundojë rruga Manëz dhe Surrojit.

“Do të nisim investimet në ujësjellës një investim me qeverinë dhe bashkinë Kukës në 14 njësit e bashkisë.Të bashkohemi të majtë të djathtë që të bëjmë më shumë punë më shumë investime për Kukësin”, tha Gjici.

Shqipëria ka rritur goditjen në luftën kundër trafikimit të qenieve njerëzore

Zv.ministrja e Brendshme, Romina Kuko, mori pjesë në Konferencën e OSBE-së, që u zhvillua në Vjenë

Global 360

Komandanti i NATO-s për Evropën: Po shtojmë forcat në Kosovë

Cavoli vlerësoi se tensionet etnike në Bosnjë gjithashtu kanë potencial për të përshkallëzuar dhe destabilizuar rajonin e Ballkanit Perëndimor

Diplovista

Moisiu: Greqia të ndryshojë sjelljen ndaj Shqipërisë!

Ish-presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu, intervistë për Euronews Albania

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Fjala është e para!

Na pëlqejnë fjalët e mençura dhe i marrim me vete! Ndaj fjala mbetet e para dhe e fundit si ajri…

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

Shqipëria ka rritur goditjen në luftën kundër trafikimit të qenieve njerëzore

Zv.ministrja e Brendshme, Romina Kuko, mori pjesë në Konferencën e OSBE-së, që u zhvillua në Vjenë