Tirana, kryeqyteti i teknologjisë së lartë në Ballkan!

Kompania e mirënjohur izraelite e programimit, ALIT, do të zhvillojë “Javën Tiranë-Tel Aviv”, më 20-22 mars në Tiranë


Izraeli dhe Shqipëria kanë një histori të fortë marrëdhëniesh miqësore dhe ka shumë mundësi për bashkëpunim të mëtejshëm mes dy vendeve. Të dy kombet kanë një angazhim të përbashkët ndaj demokracisë, të drejtave të njeriut dhe shtetit të së drejtës.

Izraeli dhe Shqipëria kanë gjithashtu ekonomi të gjalla dhe novatore, me shumë fusha potenciale për bashkëpunim në teknologji, bujqësi dhe fusha të tjera. Promovimi i marrëdhënieve më të forta Izrael-Shqipëri mund të ndihmojë në forcimin e të dy vendeve dhe të kontribuojë në stabilitetin dhe prosperitetin rajonal.

Kompania e mirënjohur izraelite e programimit, ALIT, do të zhvillojë “Javën Tiranë-Tel Aviv”, më 20-22 mars në Tiranë, me pjesëmarrjen e rreth 100 bizneseve nga Izraleli në fushën e programit.

Aktiviteti do të mbështetet nga Bashkia e Tiranës dhe Ambasada e Izraelit në Shqipëri, ndërsa Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, do të mbajë fjalën e tij.

POSTIMI I ALIT NË LINKEDIN

Vëmendje të gjithë entuziastëve të teknologjisë!

Jemi të entuziazmuar të njoftojmë se më shumë kompani janë regjistruar për konferencën TRN-TLV #Tech Week në Tiranë, Shqipëri, në datat 20-22 Mars 2023.

Mundesh edhe ti!

Ngjarja ofron një mundësi të madhe për rrjetet dhe mësuar rreth zhvillimeve më të fundit në industrinë e teknologjisë shqiptare.

Kemi kënaqësinë të njoftojmë se tri kompani të tjera u regjistruan për konferencën:

DIT
Kompania lider në botë për planifikimin dhe vendosjen e qendrave të të dhënave dhe dhomave të kontrollit kompjuterik me të mahnitshmin,  Zvi Friedmann.

Pangea
Portofoli solid me mbi 40 teknologji të transformimit dixhital në një platformë të vetme të integruar të drejtuar nga AI.

Home

Universal Mind
E themeluar në Izrael në vitin 2018, Universal Mind mbron organizatat me standardet e forcave speciale.
https://lnkd.in/dstExVky

Kjo është një mundësi e madhe për t’u lidhur me profesionistë të tjerë të industrisë dhe për të mësuar nga #përvoja e këtyre kompanive të suksesshme.

Bashkohuni me ne në Shqipëri dhe bëhuni pjesë e këtij eventi emocionues. Regjistrohu tani dhe siguro vendin tënd!

Regjistrimi: [email protected]

#TechConference #Albania #Inovation #Digitaltransformation #data #planning #computing #event #ai

Bashkohu me Galit Peleg dhe Erion Veliaj në këtë ngjarje #të këndshme.

Lexo më shumë

Ambasadori i Holandës, Dr. Vos: “WaterAction”, frymëzues arti i nxënësve në Kavajë

Ambasadori i Mbretërisë së Holandës në Shqipëri, Dr. Reinout Vos, viziton shkollat e qytetit të Kavajës

Global 360

Ish-truproja i Putinit arrestohet për ryshfet

Hetuesit ushtarakë rusë nisën një rast penal kundër gjeneralmajorit, Vadim Dragomiretsky

 Loredan Bubani dhe autori i intervistës, Kliton Nesturi

Diplovista

Loredan Bubani, nga Bukureshti në Tiranë: Nermini, dashuria e jetës sime!

Intervistë e pabotuar me Loredan Bubanin. Njeriu i letrave shqipe, i cili u nda nga jeta disa ditë më parë

Gjeopolitika

Fushatat ruse të dezinformimit synojnë vendet në zhvillim

Në vend që të synojë Perëndimin si dikur, Rusia synon tashmë vendet afrikane, Azinë Juglindore dhe Amerikën Latine

OPED

Mbi etnonimin “shqiptar”, si një fenomen endemik në gjuhët europiane

Një përqasje krahasimore që nxjerr më në pah veçorinë e emërtimit „shqiptar“ në gjuhët europiane

Profil

Shqiptarja Elena Peshkopia, e para femër në botë me doktoraturë në filozofi

Elena Peshkopia lindi në Venecia në 1646. E ëma e saj ishte Zhaneta Boni (Zanetta Boni). Ndërroi jetë 38 vjeçe.

Masmedia

“Media For All”: Gazetaria e pavarur ka rëndësi

Morën pjesë mbi 100 gazetarë dhe redaktorë nga i gjithë Ballkani Perëndimor, ekspertë rajonalë dhe ndërkombëtarë