“Art Mbi Tank”, Peleshi: Simbol i përkushtimit të FA ndaj qytetarëve në Ditën e Verës

Në sheshin “Skënderbej” u vendos një tank mbi të cilin qytetarët mund të krijonin artin e tyre me ngjyra të ndryshme.


Me rastin e Ditës së Verës, Forcat e Armatosura treguan përkushtimin e tyre ndaj qytetarëve.

Në sheshin “Skënderbej” u vendos një tank mbi të cilin qytetarët mund të krijonin artin e tyre me ngjyra të ndryshme.

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi ndau pamje nga kjo ditë, duke u shprehur se “Art Mbi Tank”, është simbol i përkushtimit të Forcave të Armatosura ndaj qytetarëve në Ditën e Verës.

“Një prezantim shpresëdhënës pro paqes e kundër luftës në këto ditë të vështira kur siguria globale është në sprovë”, theksoi Peleshi.

Forcat e Armatosura janë gjithmonë pranë qytetarëve, edhe në ditët e festave, nënvizoi ministri.

Lexo më shumë nga

Filmi i regjisorit shqiptar Gentian Koçi shfaqet tashmë në Greqi!

“A cup of coffee and new shoes on” është një bashkëprodhim mes Shqipërisë, Portugalisë, Greqisë dhe Kosovës

Global 360

Komandanti i NATO-s për Evropën: Po shtojmë forcat në Kosovë

Cavoli vlerësoi se tensionet etnike në Bosnjë gjithashtu kanë potencial për të përshkallëzuar dhe destabilizuar rajonin e Ballkanit Perëndimor

Diplovista

Moisiu: Greqia të ndryshojë sjelljen ndaj Shqipërisë!

Ish-presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu, intervistë për Euronews Albania

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Fjala është e para!

Na pëlqejnë fjalët e mençura dhe i marrim me vete! Ndaj fjala mbetet e para dhe e fundit si ajri…

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

Filmi i regjisorit shqiptar Gentian Koçi shfaqet tashmë në Greqi!

“A cup of coffee and new shoes on” është një bashkëprodhim mes Shqipërisë, Portugalisë, Greqisë dhe Kosovës