“Art Mbi Tank”, Peleshi: Simbol i përkushtimit të FA ndaj qytetarëve në Ditën e Verës

Në sheshin “Skënderbej” u vendos një tank mbi të cilin qytetarët mund të krijonin artin e tyre me ngjyra të ndryshme.

Ambasada e SHBA: Sot festojmë një festë shqiptare që simbolizon ardhjen e pranverës

Ambasada e SHBA-ve në Tiranë ka uruar shqiptarët për Ditën e Verës.

Tirana qendër festimesh për Ditën e Verës, Veliaj zbulon aktivitetet që do të mbahen sot në kryeqytet

Bashkia e Tiranës ka organizuar një pafundësi aktivitetesh në disa vende të ndryshme në kryeqytet

Dita e Verës, Begaj: Mbarësi, begati dhe gëzim në çdo shtëpi shqiptare

Presidenti Bajram Begaj përcolli një mesazh urimi me rastin e “Ditës së Verës”.

Rama urim për Ditën e Verës: Paralajmëron më shumë diell e mbarësi

Kryeministri Edi Rama u ka uruar sot të gjithë shqiptarëve Ditën e Verës.

Begaj në “Sofrën e Elbasanit”: Ta ruajmë traditën e shqiptarit

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bajram Begaj, mori pjesë mbrëmë në “Sofrën e Elbasanit”,

Dita e Verës, Veliaj: 24 orë festë në 34 evente

Bulevardi “Dëshmorët e Kombit”, ish-Blloku, Parku i madh i Liqenit si dhe Sheshi “Skënderbej”, do të jenë qëndra e festimeve për Ditën e Verës.

Dita e Verës, festa e luleve!

Të mos i lëmë të humbasin këto festa të vjetëra të races s’onë

Dita e Verës, simbolika e bukur ndërshqiptare!

Festa e Ditës së Verës, vjen si një simbolikë shumë e bukur ndërshqiptarë.

Jam Pranvera!

Poeti i njohur, Petro Sota, vjen me këtë poezi plot hijeshi dhe nur, si vetë pranvera, e veshur me lule bajame, e kryer në vashë.