Tabaku takim me Varhelyi, në fokus reformat ekonomike dhe masat antikorrupsion

Deputetja e Partisë Demokratike takon në Bruskel, Komisionerin e Zgjerimit, Oliver Varhelyi


Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku takoi këtë të martë në Bruskel, Komisionerin e Zgjerimit, Oliver Varhelyi. Gjatë takimit u diskutua plani i zhvillimit të Ballkanit perëndimor.

Tabaku përmes një reagimi në rrjetet sociale shkruan se kryefjalë është përshpejtimi i reformave ekonomike.

“Takim produktiv me Komisionerin e Zgjerimit, Oliver Varhelyi në lidhje me planin e zhvillimit të Ballkanit Perëndimor. Qëllimi: përshpejtimi i reformave ekonomike, forcimi i integrimit rajonal, projekte kompetitive. Në fokus: Rritja e fondeve, masat antikorrupsion për rritjen e besimit të investitorëve dhe integrimi në BE”, shkruan Tabaku.

CNN: “Bond Tower” – rrokaqielli i frymëzuar nga baleti së shpejti në Tiranë

Bond Tower, do të jetë një ndërtesë banimi dhe hotel 50-katëshe, i projektuar nga kompania portugeze e arkitekturës OODA

Global 360

CNN zbulon prapaskenën e tërheqjes së Biden

Vendimi përfundimtar i Presidentit Joe Biden për t’u larguar nga gara u mor në 48 orët e fundit

Diplovista

Rakipi: Bisedimet Kosovë-Serbi të përqendrohen tek njohja, jo më në çështje teknike

Kryetari i Institutit për Studime Ndërkombëtare Albert Rakipi thotë se ka ardhur koha për një qasje tjetër në dialogun mes…

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Lamtumirë mjeshtër!

Tani më shumë se kurrë ka zënë vendin e tij në panteonin e letrave botërore.

Profil

Një emër i njohur i elitës intelektuale dhe politike të çerekshekullit të fundit

75-vjetori I lindjes -- Rrugëtimi i Z. Koçi Tahiri nga galeritë e Bulqizës në sallën e legjislativit shqiptar (2017-2021)

Masmedia

CNN: “Bond Tower” – rrokaqielli i frymëzuar nga baleti së shpejti në Tiranë

Bond Tower, do të jetë një ndërtesë banimi dhe hotel 50-katëshe, i projektuar nga kompania portugeze e arkitekturës OODA