Varhelyi: Oferta jonë ambicioze do të funksionojë vetëm kur rajoni të punojë së bashku me Tregun e Përbashkët Rajonal

Eurokomisioneri për Zgjerimin, Oliver Varhelyi në Samitin Ballkan-BE: Oferta që BE ka vendosur në tavolinë duhet të na shtyjë përpara.

Varhelyi: Plani i ri i rritjes i BE-së mund të dyfishojë ekonomitë e Ballkanit Perëndimor

Plani i ri i Zhvillimit të Bashkimit Evropian për vendet e Ballkanit Perëndimor do të nxisë dyfishimin e zhvillimit ekonomik të këtyre vendeve brenda dhjetë viteve.

Hasani takim me Komisionerin Oliver Varhelyi

Hasani zhvilloi sot një takim me Komisionerin e Bashkimit Evropian për Fqinjësinë dhe Zgjerimin, Oliver Varhelyi

Varhelyi dënon sulmin kundër Policisë, bën thirrje për hetim të plotë

Komisioneri për Zgjerim dhe Fqinjësi i Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi ka dënuar fuqishëm sulmin kundër Policisë së Kosovës në Kosovë.

Tabaku takim me Varhelyi, në fokus reformat ekonomike dhe masat antikorrupsion

Deputetja e Partisë Demokratike takon në Bruskel, Komisionerin e Zgjerimit, Oliver Varhelyi

“Procesi i Berlinit”, Rama takim me liderët e rajonit. Ja pse mungon Kurti!

Takimi informal u zhvillua në kuadër të samitit të Procesit të Berlinit që do të mbahet më 16 tetor në vendin tonë.

Xhaçka, takim me Varhelyi: Vijojmë reformat!

Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka zhvilloi në Bruksel një takim me Komisionerin Evropian për Fqinjësinë dhe Zgjerimin, Oliver Varhelyi.

Parlamenti Europian nis hetimet ndaj komisionerit të BE-së, Oliver Varhelyi

PE ka miratuar kërkesën e eurodeputëve me 357 vota pro, 180 kundër dhe 95 abstenime.

Komisioneri Oliver Varhelyi: BE nuk mund të dështojë me Ballkanin Perëndimor si me Afaganistanin

Komisioneri i Bashkimit Evropian për Zgjerimin, Oliver Varhelyi, duke folur në Forumin Strategjik të BE.