Forcimi i bashkëpunimit Shqipëri-Turqi, në fokus siguria dhe ekonomia

Forcimi i bashkëpunimit rajonal mes Shqipërisë dhe Turqisë me në fokus sigurinë dhe ekonominë, ishin fokusi i takimeve të zhvilluara në Ankara nga një delegacion i Komisionit të Çështjeve Europiane të Kuvendit të Shqipërisë i kryesuar nga kryetarja e Komisionit, deputetja e PD-së, Jorida Tabaku.

Tabaku takon Escobar dhe Kim: Aleanca mes vendeve tona, gur themeli për Shqipërinë demokratike

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku ka zhvilluar një takim me ish-ambasadoren e SHBA në Shqipëri Yuri Kim dhe me të dërguarin e SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar.

Takimi BE-Shqipëri, vlerësim i progresit në zbatimin e reformave për integrimin

Në Bruksel u mbajt takimi i 17-të i Komitetit Parlamentar të Stabilizim Asociimit BE-Shqipëri

Soreca: Roli i Kuvendit, i domosdoshëm për rrugën e integrimit drejt BE

I Ngarkuari me Punë i Delegacionit të BE-së në Shqipëri, ambasadori Luigi Soreca, u takua sot me kryetaren e Komisionit Parlamentar për Integrimin në BE, Jorida Tabaku

Tabaku takim me Varhelyi, në fokus reformat ekonomike dhe masat antikorrupsion

Deputetja e Partisë Demokratike takon në Bruskel, Komisionerin e Zgjerimit, Oliver Varhelyi

Faktori politik shqiptar, Komisioni për Integrimin Evropian takime në Maqedoninë e Veriut

Anëtarët e komisionit për Integrimin Evropian zhvilluan një vizitë në Maqedoninë e Veriut për të marrë pjesë në takimin e parë mes tre komisioneve të çështjeve të Integrimit Evropian.

Gabriel Escobar në Tirannë, takime me Begajn, Ramën dhe Alibeajn

Escobar do të vizitojë Tiranën në datat 11-13 prill, ku pritet të takohet me zyrtarë të lartë e përfaqësues të opozitës.

Balla: “Ballkani i Hapur” zbaton parimet e BE-së

Këshilli Kombëtar për Integrimin Europian zhvilloi takimin e radhës ku u diskutua mbi arritjet dhe sfidat e Procesit të Berlinit dhe tregun e përbashkët rajonal.

Ecuria dhe sfidat e Shqipërisë në Procesin e Berlinit

Këshilli Kombëtar për Integrimin Europian (KKIE) zhvilloi takimin: “Arritjet dhe sfidat e Procesi i Berlinit dhe Tregu i Përbashkët Rajonal”.

Jorida Tabaku: Mbështetje për komunitetin Rom!

Deputetja Tabaku zhvilloi një takim me anëtarë të komunitetit Rom, në lidhje me përfaqësimin e tyre në nivel lokal dhe vendor.