Balla në Palermo, homazhe në nderim të magjistratëve Falcone dhe Borselino

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla, bëri homazhe dhe vendosi kurorë me lule në Kuesturën e Palermos

Balla bisedë telefonike me homologun Sveçla: Ngushëllime për efektivin e vrarë

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla ka zhvilluar një bisedë telefonike me homologun kosovar Xhelal Sveçla

Balla takim me homologun spanjoll, Grande-Marlaska, bashkëpunimin në goditjen e rrjeteve kriminale

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla ka pritur në një takim ministrin e Brendshëm të Spanjës, Fernando Grande-Marlaska.

Konkluzionet e ministerialit euroballkanik, Balla: Të mbrohemi nga sulmet kibernetike, mbështetje më të fortë nga BE

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla ka prezantuar 10 konkluzionet e ministerialit euroballkanik të ministrave të Brendshëm nga Bashkimi Evropian

Balla: Numri i emigrantëve të paligjshëm shqiptarë drejt MB ka rënë me 90%

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla dhe ministri i Emigracionin të Britanisë së Madhe, Robert Jenrick ishin së bashku sot në aeroportin “Nënë Tereza”

Balla me koordinatorin e Mbretërisë së Bashkuar: Ulje drastike e emigrantëve të paligjshëm

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla është takuar të premten me gjeneralin Stuart Skeates, Koordinator Special i qeverisë së Mbretërisë së Bashkuar për Emigracionin e Paligjshëm.

Paketa e sigurisë në shkolla, Balla: Parandalim i veprimeve të paligjshme brenda perimetrit

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla, garantoi prindërit se këtë vit, ata duhet të ndihen më të sigurt se kurrë për fëmijët e tyre gjatë procesit mësimor.

Balla: Zero tolerancë për këdo që nuk i bindet urdhërit të policit

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla njofton një politikë të re penale ndaj ndaj atyre që kundërshtojnë policinë.

Bashkëpunimi SHBA-Shqipëri, Balla takon të ngarkuarin me Punë të SHBA

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla, zhvilloi sot një takim me Të Ngarkuarin me Punë të SHBA, H. Martin McDowell.

Balla: Çdo ditë duhet të punojmë për të fituar besimin dhe mbështetjen e qytetarëve!

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla, e përmbylli mbrëmjen e sotme me një takim me Strukturat e Forcës së Posaçme Shqiponja.