Balla me ambasadoren e Japonisë: Ekspertizë për forcimin e kapaciteteve profesionale të policisë

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla takim me ambasadoren e të Japonisë në Shqipëri, Kato Kikuko.

“Siguria”, Balla nga Berati: Konsolidojmë masat në shkolla!

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla, zhvilloi një takim në Shkollën e Mesme Artistike “Ajet Xhindole” në Berat.

Balla: Fund pandëshkueshmërisë, vijon bashkëpunimi me Interpol për gjetjen e personave në kërkim

Interpol Tirana në bashkëpunim edhe me njësitë partnere në Itali dhe Greqi, ekstraduan në Shqipëri dy persona, pjesëtarë të grupeve kriminale

Balla: Pirateria, krimi ekonomik dhe kibernetik, në fokus të Policisë

Ministri i Brendshëm përgëzon Policinë e Shtetit për operacionet në luftën ndaj piraterisë, krimit ekonomik dhe kibernetik.

Balla pret ambasadorin maroken: Forcim i bashkëpunimit mes agjencive ligjzbatuese

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla takon ambasadorin e Mbretërisë së Marokut, Youssef Balla.

Balla shpërndan dhurata në Librazhd: Gëzuar Festat!

Mnistri i Brendshën ndau dhurata për fëmijët e punojësve të policisë dhe familjeve në nevojë në Librazhd

Marrëveshje për forcimin e bashkëpunimit policor në fushën balistike me Francën

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla nënshkroi sot me ambasadoren e Republikës së Francës në Tiranë, Catherine Suard, marrëveshjen e zbatimit për forcimin e bashkëpunimit policor në fushën balistike.

Balla shpreh ngushëllimet për ndarjen nga jeta të Emirit të Kuvajtit

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla shprehu ngushëllimet për ndarjen nga jeta të Emirit të Kuvajtit, Sheikh Nawaf Al-Ahmad Al-Jaber Al-Sabah.

Balla takon Wisner: Bashkëpunim i shkëlqyer me SHBA në luftën ndaj krimit

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla, zhvilloi një takim me të Ngarkuarin me Punë të SHBA, në Tiranë David Wisner.

Balla te “Sami Frashëri” në Përmet: Nxis nxënësit të rrisin bashkëpunimin me Policinë

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla u ndal në gjimnazin “Sami Frashëri” në Përmet, për të folur mbi Paketën e Sigurisë në Shkolla.