Balla takon ambasadorin Bucci: Bashkëpunim me strukturat ligj-zbatuese italiane

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla zhvilloi një takim me Ambasadorin e Italisë në Shqipëri, Fabrizio Bucci

Altin Hoxha, skulptori nga Mallakastra që kthen gurët në vepra arti

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla, ndau sot historinë e suksesit të skulptorit Altin Hoxha

Çuçi: Dhuna e MEK ndaj Policisë e pajustifikuar, iu kemi ofruar gjithçka sipas marrëveshjes

Ministri Çuçi: Kemi pasur shqetësime për mosrespektim të marrëveshjes

Marrëveshja me FRONTEX, Çuçi: Garantojmë të drejtat e njeriut

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi priti kreun e FRONTEX, Hans Leijtens, me të cilin nënshkroi Memorandumin e Mirëkuptimit

Çuçi: Lavdi dëshmorëve të Policisë

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi ka përkujtuar sot punonjësit e Policisë së Shtetit të rënë në krye të detyrës.

Çuçi: Fleksibël për ulje të çmimeve të dokumenteve biometrike

Ministri i Brendshëm: Marrëdhënia kontraktore me kompaninë mbaron në fund të korrikut të këtij viti

Çuçi: Shqipëria, kontribut real në sigurinë e unionit

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi, mer pjesë në takimin e 43-të të policive të kryeqyteteve evropiane të zhvilluar në Tiranë.

Shqipëri-Kosovë, lëvizje e lirë me automjete në dy anët e kufirit

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi dhe homologu i tij nga Kosova, Xhelal Sveçla, nënshkruan sot në Tiranë protokollin që përmirëson më tej regjimin e lëvizjes së lirë ndërkufitare

Shqipëria dhe Mbretëria e Arabisë Saudite, bashkëpunim në luftën kundër krimit kibernetik

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi ndodhet për një vizitë zyrtare në Riad, me ftesë të princit Abdulaziz bin Saud bin Nayef bin Abdulaziz.

Dita Ndërkombëtare e Gjuhës Amtare, Margariti: Shqipja i ka rezistuar çdo rrebeshi!

Ministrja e Kulturës: Është amanet i të parëve dhe është detyra e çdo shqiptari ta ruajë të paprekur!