Balla: Thellim i bashkëpunimit për sigurinë kibernetike me Arabinë Saudite

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla ndodhet në një vizitë zyrtare në Mbretërinë e Arabisë Saudite


Ministri i Brendshëm, Taulant Balla ndodhet në një vizitë zyrtare në Mbretërinë e Arabisë Saudite, ku do të marrë pjesë në Panairin Botëror të Sigurisë dhe Mbrojtjes që do të zhvillohet në Riad.

Sipas njoftimit të Ministrisë së Brendshme, Balla gjatë ditës së sotme zhvilloi një takim në Ministrinë e Mbrojtjes me princin Abdul Rahman bin Muhammad bin Abdulaziz bin Ayyaf Al Muqrin ku u diskutua për thellimin e bashkëpunimit në fushën e sigurisë kibernetike dhe çështje të tjera me interes të dy vendeve.

Riad🇸🇦📍Në Ministrinë e Mbrojtjes me Princin Abdul Rahman bin Muhammad bin Abdulaziz bin Ayyaf Al Muqrin për bashkëpunimin në fushën e sigurisë kibernetike dhe çështje të tjera me interes të dy vendeve tona.

Riad🇸🇦📍Në Ministrinë e Mbrojtjes me Princin Abdul Rahman bin Muhammad bin Abdulaziz bin Ayyaf Al Muqrin për bashkëpunimin në fushën e sigurisë kibernetike dhe çështje të tjera me interes të dy vendeve tona.

Posted by Taulant Balla on Monday, February 5, 2024

Hieroglife për botën

Autori Lu Xun (1881-1936) dikur shkroi se bukuria e hieroglifeve kineze qëndron në tre aspekte: kuptimi i tyre ndriçon mendjen,…

Global 360

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj

Kryeministri Albin Kurti, në ceremoninë e parakalimit të ushtarëve të FSK-së dhe policisë së Kosovës për nder të 25-vjetorit të…

Diplovista

Hasani për median vendase: Rumania vend partner në rrugën e Shqipërisë drejt integrimit në BE

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani, intervistë për median rumune “CaleaEuropeană.ro”.

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Shqipëria, emigrantët dhe BE

Ndërsa procesi i votimit në vendet e BE edhe pak i afrohet fundit, pak ditë më parë kryeministrja e Italisë,…

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

Hieroglife për botën

Autori Lu Xun (1881-1936) dikur shkroi se bukuria e hieroglifeve kineze qëndron në tre aspekte: kuptimi i tyre ndriçon mendjen,…