Nënshkruhet marrëveshja mes qeverisë shqiptare dhe Programit të Zhvillimit të Kombeve të Bashkuara

Marrëveshja quhet “Star 3” dhe bashkon donatorë që janë të përfshirë në modernizimin e qeverisjes vendore duke krijuar një fond të përbashkët. Donatorët janë BE, Suedia DHE Zvicra.

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi, takon ambasadorin e Gjermanisë, Peter Zingraf

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi priti në një takim ambasadorin e Gjermanisë, Peter Zingraf, i cili i dorëzoi raportin e Policisë Federale

“Rama 3”, qeveria me 12 ministre femra

Kryeministri Edi Rama ka zbuluar përbërjen e qeverisë së re në mbledhjen e Asamblesë Kombëtare të PS.

Ambasadori Soreca takon ministrat Xhaçka dhe Çuçi: Lavdërim nga BE për strehimin e afganëve!

Ambasadori i Bashkimit Europian në Shqipëri, Luigi Soreca, është takuar ditën e sotme me ministren e Jashtme Olta Xhaçka dhe atë të Brendshëm Bledi Çuçi në lidhje me strehimin e afganëve në Shqipëri.