Finalizohet projekti EU4SAFEALB, 6 milionë euro për Policinë e Kufirit dhe Migracionit

Nëpërmjet EU4SAFELAB, BE-ja u dhuroi autoriteteve shqiptare pajisje moderne dhe trajnime të specializuara.

Marrëveshja me FRONTEX, Çuçi: Garantojmë të drejtat e njeriut

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi priti kreun e FRONTEX, Hans Leijtens, me të cilin nënshkroi Memorandumin e Mirëkuptimit

Çuçi: Lavdi dëshmorëve të Policisë

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi ka përkujtuar sot punonjësit e Policisë së Shtetit të rënë në krye të detyrës.

Çuçi: Fleksibël për ulje të çmimeve të dokumenteve biometrike

Ministri i Brendshëm: Marrëdhënia kontraktore me kompaninë mbaron në fund të korrikut të këtij viti

Çuçi: Shqipëria, kontribut real në sigurinë e unionit

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi, mer pjesë në takimin e 43-të të policive të kryeqyteteve evropiane të zhvilluar në Tiranë.

Shqipëri-Kosovë, lëvizje e lirë me automjete në dy anët e kufirit

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi dhe homologu i tij nga Kosova, Xhelal Sveçla, nënshkruan sot në Tiranë protokollin që përmirëson më tej regjimin e lëvizjes së lirë ndërkufitare

Vlora Hyseni merr zyrtarisht detyrën në krye të SHISH

Hyseni do të zëvendësojë në këtë detyrë Helidon Bendon, i cili dha dorëheqjen dhjetorin e vitit 2022.

Shqipëria dhe Mbretëria e Arabisë Saudite, bashkëpunim në luftën kundër krimit kibernetik

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi ndodhet për një vizitë zyrtare në Riad, me ftesë të princit Abdulaziz bin Saud bin Nayef bin Abdulaziz.

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi takim me homologun italian, Matteo Piantedosi

Rikonfirmet bashkëpunimin e ngushtë midis dy vendeve, veçanërisht në luftën kundër krimit dhe çështjeve të sigurisë.

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi pret drejtorin e Përgjithshëm të Sigurisë së Libanit, Gjeneral Major Abbas Ibrahim

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi, priti në një takim drejtorin e Përgjithshëm të Sigurisë së Libanit, Gjeneral Major Abbas Ibrahim, dhe Konsullin e Përgjithshëm të Shqipërisë në Liban Marc Ghorayeb.