Çuçi: Amnistia penale të enjten në Kuvend, nuk ka tolerancë për të dënuarit nga GJKKO

Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Bledi Çuçi konfirmoi sot se ligji për “Amnistinë penale” pritet të miratohet të enjten në Kuvend.

Bergner: Gjermania mbështet një anëtarësim të afërt të Shqipërisë në BE

Ambasadori gjerman Karl Bergner takohet me Bledi Çuçin, kryetari i ri i grupit parlamentar të miqësisë Shqipëri-Gjermani

Çuçi: Nuk mund të na kushtëzojë asgjë për të realizuar Reformën në Drejtësi

Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste flet edhe mbi vendimin e Gjykatës Kushtetuese për pezullimin e marrëveshjes me Italinë për migrantët

Çuçi: Gati drafti për Reformën Zgjedhore, presim bashkëpunim nga opozita

Integrimi në Bashkimin Europian, ndryshimet ligjore në Drejtësi, Reforma Zgjedhore dhe emërimi i Avokatit të Popullit janë fokusi i Partisë Socialiste për sesionin e ri parlamentar.

Prezantohet ministri i ri i Brendshëm, Taulant Balla

Pas betimit në Presidencë, Ministri i ri i Brendshëm, Taulant Balla, u prit nga ish-ministri Bledi Çuçi

Taulant Balla betohet si ministër i Brendshëm

Balla zëvendëson në këtë detyrë ish-ministrin Çuçi, i cili u shkarkua nga detyra.

Çuçi: Faleminderit Rama, suksese Taulant!

Bledi Çuçi ka reaguar për vendimit të kryeministri Edi Rama, për shkarkimin e tij nga posti i Ministrit të Brendshëm

Rama shkarkon Çuçin, Balla ministri i ri i Brendshëm!

Edi Rama shkarkon nga detyra Bledi Çuçin, propozon Taulant Ballën për postin e ministrit të Brendshëm

Çuçi: Dhuna e MEK ndaj Policisë e pajustifikuar, iu kemi ofruar gjithçka sipas marrëveshjes

Ministri Çuçi: Kemi pasur shqetësime për mosrespektim të marrëveshjes

Çuçi: Po modernizojmë Policinë e Shtetit përmes investimeve në teknologji

Ministri i Brendshëm mori pjesë në ceremoninë e diplomimit të 200 studentëve që i bashkohen Policisë së Shtetit