“The Herald Sun”: Riviera Shqiptare e mirë dhe e përballueshme!

“Doc Holiday Travel Co.” ka sugjeruar destinacionet më pak të populluara si Riviera Shqiptare, Arkipelagu i Maltës

“La Repubblica”: Oferta turistike e Shqipërisë çelësi i zhvillimit për të ardhmen

Gjatë 10 viteve të fundit, sektori i turizmit ka qenë një prioritet në strategjinë e bashkëpunimit zhvillimor të Italisë.

Revista amerikane “Skift”: Shqipëria mes destinacioneve me rritje të turizmit në 2023

Viti 2023 ishte një vit solid i rritjes në turizëm në Evropë duke përfshirë edhe perlën e fshehur, Shqipërinë, shkruan

“Corriere della Sera”: Tirana, porta e Shqipërisë turistike

Gazeta e madhe italiane: Tirana është një qytet i gjallë dhe vazhdimisht në zhvillim, plot muze, bare dhe restorante të shkëlqyer

“Corriere della Sera”: Shqipëria ka plot për të treguar, përveç detit dhe plazheve

Gazeta italiane: Idealja do të ishte të kishit dy javë udhëtim në dispozicion

Media serbe rekomandon Shqipërinë dhe jo Kroacinë për turizëm!

B92: Kroacia është shumë e shtrenjtë për gjermanët: Shkoni në Shqipëri

Rama ndan shkrimin e “Mirror”: Jehonë thesareve turistike të Shqipërisë

Gazeta e njohur britanike “The Mirror” e ka renditur Shqipërinë në krye të destinacioneve të sugjeruara për 2024-n.

Revista polake, “Tanie Loty”: Zbuloni Shqipërinë, thesari i fshehur i Evropës

Shqipëria është një vend i bukur që ofron plazhe të mrekullueshme, histori, kuzhinë të shijshme dhe peizazhe mahnitëse.

E përditshmja spanjolle “La Sexta”: Vlora, “Maldivet e Evropës”

Masmedia iberike: Riviera Shqiptare një nga destinacionet më të mira për 2024-n

Media italiane “Latitudes”: Vizitoni Shqipërinë, destinacioni magjepsës ku shpenzohet pak

Shqipëria është renditur mes destinacioneve që befasojnë me sharmin e tyre, dhe që ofrojnë pushime me kosto të ulët.