”Politiken”: Shqipëria apo Maldivet e lira të Evropës

Një nga gazetat më të lexuara në Danimarkë i ka kushtuar një hapësirë të posaçme Shqipërisë turistike.

“Travel off Path”: Shqipëria mes vendeve më të mira në Evropë për nomadët dixhitalë

Shqipëria vlerësohet për stilin e jetesës, vendasit miqësorë, motin e ngrohtë gjatë gjithë vitit

Media britanike “House and Garden”: Një udhëtim në vendin e lavdishëm, Shqipëri

Gazetari Stanley Stewart i revistës britanike “House and Garden” ka zhvilluar një vizitë në fshatrat malore

“iNews”: Shqipëria mes shtatë destinacioneve alternative për pushime verore të lira

Richard Collett në të përditshmen britanike “iNews”: Harroni Korfuzin apo Bregun e Amalfit

“El Nacional”: Shqipëria, destinacioni turistik në modë!

Cristina Hidalgo për gazetën spanjolle ”El Nacional”: Shqipëria ka qenë e fshehur për një kohë të gjatë, por jo më!

Britanikja “Ladbible”: “Raynair” pret mbi 3 milionë turistë në 2024 në Shqipëri

Linja ajrore buxhetore, e drejtuar nga CEO, Michael O’Leary, njihet për tarifat e saj të ulëta në çdo cep të kontinentit evropian.

Media amerikane “YardBarker”: Saranda mes 20 qyteteve më të mira në Evropë

Vizitorët në Shqipëri shpesh drejtohen drejt plazheve në jug, por mos e anashkaloni Tiranën!

“iNews”: Shqipëria mes gjashtë destinacioneve të lira për pushime dimërore

Sipas Skyscanner, gjashtë destinacionet në trend për pushime të lira përshijnë; Shqipërinë, Maltën, Qipron, Marokun, Toskanën në Itali, Costa Blanca në Spanjë.

”El Debate”: Tirana një qytet i gjallë me një histori të pasur

Shkruan Vicky Vilches në një artikull të botuar në të përditshmen spanjolle “El Debate”.

Media spanjolle ”Zoom News”: Si të shijojmë “Karaibet” shqiptare!

Riviera Shqiptare ofron më shumë se 150 kilometra plazhe parajsore dhe pamje panoramike që të lënë pa fjalë.