“El Pais”: Shqipëria po shndërrohet në një destinacion ekskluziv turistik

Vetëm pak vite më parë, Shqipëria do të shndërrohej në një destinacion ekskluziv turistik, shkruan Pablo Bejerano në një artikull të botuar në të përditshmen spanjolle “El Pais”.

“The Guardian”: Banjat e Bënjës mes nëntë ujërave termale më terheqëse natyrore në Evropë

E përditshmja britanike: Banjat termale të Bënjës në jug të Shqipërisë janë një perlë e vërtetë.

Revista polake, “Tanie Loty”: Zbuloni Shqipërinë, destinacion unik me mikpritje legjendare

Shqipëria ofron jo vetëm plazhe dhe monumente, por edhe peizazhe natyrore mbresëlënëse.

Britanikja “Inews”: Shqipëria destinacioni ”hot” evropian për 2024-n

Tirana, ka ndërtesa në ngjyrë portokalli neoni, jeshile dhe të verdhë, disa me modele gjeometrike.

“Zelosos por Buenas Renovables”: Tirana, kryeqyteti mbresëlënës i Shqipërisë

E përditshmja meksikane: Shqipëria njihet për peizazhet e saj mahnitëse

“La Gazzetta del Mezzogiorno”: Shqipëria në rrugën e duhur për një rekord të ri turistik në 2024

Shqipëria është në rrugën e duhur për të rrëmbyer edhe titullin e “Mbretëreshës së Turizmit 2024”

“Euronews”: Alpet Shqiptare mes 13 vendeve më të bukura për ski në Evropë

Nga Shqipëria në Poloni, Evropa ka një mori destinacionesh të përshtatshme për ski dhe për t’u eksploruar

Rama: National Geographic Travel rekomandon Alpet Shqiptare si destinacion për t’u vizituar në 2024-ën

Kryeministri Edi Rama ndau sot një shkrim të “National Geographic Travel” që rekomandon Alpet Shqiptare si destinacion për t’u vizituar në 2024-ën.

“NaTemat”: Vizitoni Shqipërinë, një nga destinacionet më të bukura evropiane

Media polake: Shqipëria ka një potencial të madh për t’u bërë një fuqi turistike si Kroacia

Hungarezja “Igényesférfi”: Shqipëria, mes katër destinacioneve për t’u eksploruar në vjeshtë

E përditshmja hungareze: Në vjeshtë mund të rezervoni akomodime me çmime shumë më të favorshme se në mes të sezonit veror.