“OKdiario”: Shqipëria mes destinacioneve më të mira ‘low cost’

Media spanjolle: Destinacione shumë të vlefshme, ku do të zbuloni vende të qeta dhe autentike, larg turizmit masiv.

“Que’! Madrid”: Shqipëria, një perlë e vërtetë për t’u zbuluar në Ballkan

Veronica Santana për të përditshmen spanjolle: Zbulimi i Shqipërisë është një përvojë e paharrueshme

“La Vanguardia”: Vizitoni Shqipërinë, vendin e bukur mes Ballkanit dhe Adriatikut

E përditshmja spanjolle “La Vanguardia”: Shqipëria ka vende të shumta që konsiderohen si Trashëgimi Botërore.

Revista franceze “Voyages et Tourisme”: Shqipëria ndër destinacionet më të mira në Evropë

Shqipëria është renditur mes katër vendeve evropiane më të lira për turistët.

“Voyages et Tourisme”: Udhëtoni në Shqipëri

Tirana, kryeqyteti shqiptar, po bëhet gjithnjë e më popullor në mesin e turistëve që kërkojnë një eksperiencë unike udhëtimi

Blogerët spanjollë të “Kurby”: Dhjetë atraksionet turistike në Tiranë!

Tirana, një perlë e fshehur në zemër të Shqipërisë, sipas një artikulli të botuar në blogun spanjoll “Kurby”

“Meteo Giornale”: Kukësi, me atraksione të paharrueshme

Achille Mancini për të përditshmen italiane “Meteo Giornale”: Spikasin malet madhështore të Valbonës

Media italiane “Wom Travel”: Pushime në Shqipëri? Vendet që nuk duhet të humbisni

Shqipëria është ende një destinacion i panjohur, pavarësisht pozicionit të shkëlqyer të vijës bregdetare të lagur nga deti Adriatik dhe Jon.

Media portugeze “SAPO Mag”: Arsyet pse duhet të vizitoni Shqipërinë

Shqipëria vazhdon të jetë një destinacion turistik në rritje në Evropë dhe arsyet për të eksploruar vendin nuk mungojnë.

“DestiMAG”: Zbuloni Shqipërinë, një udhëtim unik në zemër të Ballkanit

E përditshmja franceze “DestiMAG”: Shqipëria zbulon hijeshitë e saj ende sekrete për udhëtarët e etur për aventura autentike.