“Elle España”: Vlora e shpallur “Maldivet e Evropës”, destinacioni kryesor për 2024-n

E përditshmja spanjolle: Ne kemi zbuluar një perlë të vërtetë me “Booking.com”

Rama ndan shkrimin e CNN: Promovimi ndërkombëtar i turizmit

“CNN Travel” ka zgjedhur 24 vende mes tyre edhe Shqipërinë për t’u vizituar në vitin 2024.

“CNN Travel”: Shqipëria mes destinacioneve më të bukura për t’u vizituar në 2024

“CNN Travel” zgjodhi 24 vende mes tyre edhe Shqipërinë për t’u vizituar në vitin 2024.

“MSN Travel”: Shqipëria, mes vendeve me byrekët më të mirë në botë

Sipas një artikulli të Lottie Woodrow,Shqipëria është renditur mes 28 vendeve për byrekët më të mirë në botë.

“Daily Star”: Skiatorët e huaj zgjedhin “Bjeshkët e Nemuna” për pushimet dimërore

Artikull nga Julie Delahaye të botuar në të përditshmen britanike “Daily Star”

“Nottingham Post”: Shqipëria destinacioni i preferuar për ata që kërkojnë një pjesë të parajsës

Media britanike: Udhëtarët që kërkojnë një vend idilik për të pushuar, ndoshta duhet të marrin në konsideratë Shqipërinë.

“Luino Notizie”: Shqipëria, një xhevahir turistik në zhvillim

E përditshmja italiane: Për aventurierët, Alpet Shqiptare ofrojnë shtigje malore që të lënë pa frymë

“NTB Kommunikasjon”: Shqipëria destinacioni i ri i pushimeve verore 2024

Revista norvegjeze “NTB Kommunikasjon”: Shqipëria është një destinacion i ri emocionues

“MSN Travel”: Butrinti ndër qytetet e bukura të lashta që duhet të vizitoni

Mozaiku i jashtëzakonshëm në dyshemenë e Baptisterit të shekullit të VI, një homazh ndaj krishterimit, është një spektakël mahnitës.

“Okdiario”: Vizitoni Shqipërinë, destinacioni më i lirë evropian për 2024

Revista spanjolle: Një kulturë dhe histori unike dhe plazhe që duken si një ëndërr