“HuffPost”: Tirana, destinacioni që duhet vizituar në 2024!

Media amerikane “HuffPost”: Një vend si Tirana mund të jetë një destinacion ideal për ata që kërkojnë diçka ndryshe

“The Guardian”: Shqipëria mes tete vendeve më të bukura natyrore të zbuluara në 2023

Nga një arkipelag finlandez në një liqen të qetë në Shqipëri, ekspertët tanë të udhëtimeve.

“Luxury Lifestyle Magazine”: Shqipëria mes shtatë destinacioneve luksoze në bregdetin e Adriatikut

Masmedia britanike ka renditur shtatë vendet perfekte për udhëtarët që kërkojnë një eksperiencë të paharrueshme

Revista rumune “Ziare”: Tirana, kryeqyteti shumëngjyrësh dhe miqësor me turistët

Masmedia rumune: Tirana është një qytet shumë i sigurt, për më tepër, është edhe miqësor, me njerëz të ngrohtë

“Forbes”: Saranda mes 20 destinacioneve më të bukura të Krishtlindjeve në Evropë

Bazuar në një rekord prej 600 000 votash nga udhëtarët nga 168 vende në mbarë botën

“Business Insider”: Shqipëria vendi i aventurave të paharrueshme

Revista polake “Business Insider”: Pse ia vlen të kaloni pushimet në Shqipëri?

“Scottsdale”: Shija tradicionale shqiptare tashmë edhe në Arizona

Shkruan Kylie Werner në një artikull të botuar në revistën amerikane “Scottsdale”

“iNews”: Shqipëria mes nëntë destinacioneve të përballueshme për pushime në janar

Kompania e udhëtimeve online “Opodo” : Prenotimet për në Tiranë u rritën me 78 për qind vitin e kaluar

Revista polake “MojChorzow”: Shqipëria, perla e pazbuluar e Evropës

Shqipëria ofron peizazhe të mahnitshme, histori dhe kulturë të pasur dhe ngrohtësinë e banorëve të saj vendas

“Daily Star”: Plazhet e Rivierës Shqiptare rivalizojnë Maldivet

E përditshmja angleze “Daily Star”: Palasa, është parajsa mbi tokë