Diskutohet sjellja e platformës Plug & Play në Tiranë

Ministrja e Shtetit për Sipërmarrjen dhe Klimën e Biznesit, Delina Ibrahimaj si dhe ministri për Pushtetin Vendor, Arbjan Mazniku morën pjesë në samitin vjetor të Plug & Play në Silicon Valley.


Ministrja e Shtetit për Sipërmarrjen dhe Klimën e Biznesit, Delina Ibrahimaj si dhe ministri për Pushtetin Vendor, Arbjan Mazniku morën pjesë në samitin vjetor të Plug & Play në Silicon Valley.

Gjatë punimeve të këtij samiti, ata u takuan me themeluesin dhe shefin ekzekutiv të Plug & Play, Saeed Amidi një prej akseleratorëve më të mëdhenj në botë.

Ministrja Ibrahimaj bëri të ditur se gjatë takimit u diskutua për mundësinë e sjelljes së kësaj platforme tek Piramida, në Tiranë.

“Prania e Plug & Play në Shqipëri do të ndihmojë në zhvillimin e startup-eve dhe nxitjen e mëtejshme të inovacionit në vend”, tha Ibrahimaj. (ATSH)

Atentati ndaj Trump, Nikolla: Dhuna dhe demokracia janë të papajtueshme

Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla reagoi sot atentatin ndaj ish-presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump.

Global 360

Biden dënon dhunën politike, pas atentatit kundër Trump

Presidenti i SHBA Joe Biden ka dënuar dhunën politike pas një sulmi në mitingun e ish-presidentit Donald Trump.

Diplovista

Bregu: Zero roaming me BE-në deri më 2027

Perspektiva e Bashkimit Evropian për Ballkanin Perëndimor nuk është më një proces datash, BE-ja po ndryshon, ndoshta duhet të ndryshohet…

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Lamtumirë mjeshtër!

Tani më shumë se kurrë ka zënë vendin e tij në panteonin e letrave botërore.

Profil

Një emër i njohur i elitës intelektuale dhe politike të çerekshekullit të fundit

75-vjetori I lindjes -- Rrugëtimi i Z. Koçi Tahiri nga galeritë e Bulqizës në sallën e legjislativit shqiptar (2017-2021)

Masmedia

Atentati ndaj Trump, Nikolla: Dhuna dhe demokracia janë të papajtueshme

Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla reagoi sot atentatin ndaj ish-presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump.