“Ylli i Mirënjohjes Publike”, Rama dekoron shtatë sportistë elitarë

U dekoruan Briken Calja, Erkand Qerimaj, Zelimkhan Abakarov, Eklent Kaçi, Lara Colturi, Alban Beqiri dhe Gentiana Beqa.

Kushi: Programet sportive për zhvillimin e sportit shkollor në Shqipëri

Ministrja e Arsimit dhe Sporti, Evis Kushi, dhe ministri i Sportit dhe Turizmit të Polonisë, Posel Kamil Bortniczuk, vizitojnë gjimnazin “Ismail Qemali”, Tiranë.

“Kur bota ish në gjumë”, përkujtohen poetët “Martirë të demokracisë“, Vilson Blloshmi dhe Genc Leka

Përkujtojmë poetët mësues Vilson Blloshmi dhe Genc Leka, përmes krijimtarisë së tyre letrare : “Kur bota ish në gjumë’’

“Enciklopedia shqiptare”, Shqipëria dhe Kosova nënshkruajnë projektin madhor

“Enciklopedia shqiptare” do të përbëhet nga 10 vëllime, me nga 400 faqe secili.

“Rama 3”, qeveria me 12 ministre femra

Kryeministri Edi Rama ka zbuluar përbërjen e qeverisë së re në mbledhjen e Asamblesë Kombëtare të PS.