Turqi-Shqipëri, thellohet bashkëpunimi në fushën e Arsimit

Kryetari i Fondacionit “Maarif”,Birol Akgün, takim me Ministren e Arsimit, Elvis Kushi.


Thellohet bashkëpunimimi i shkëlqyer në fushën e Arsimit midis Turqisë dhe Shqipërisë.

Kryetari i Fondacionit të Maarif Turk Birol Akgün, i shoqëruar nga delegacioni i tij, së bashku edhe me Zv. Ministren e Arsimit të Turqisë znj. Celile Eren Ökten dhe Ambasadorin e Turqisë z. Tayyar Kağan Atay zhvilluan një takim me Ministren e Arsimit dhe Sporteve të Shqiperisë, Evis Kushi.

“Daily Express”: Shqipëria – zbuloni disa nga brigjet më të bukura të vendit ballkanik

Aurora Bosotti shkruan në të përditshmen britanike “Daily Express”.

Global 360

NATO me udhëheqje të re: Lidhjet e Mark Rutte-s me Kosovën ndër vite

Sekretarët e përgjithshëm të NATO-s zgjidhen me konsensus nga të 32 vendet anëtare.

Diplovista

Bregu: Zero roaming me BE-në deri më 2027

Perspektiva e Bashkimit Evropian për Ballkanin Perëndimor nuk është më një proces datash, BE-ja po ndryshon, ndoshta duhet të ndryshohet…

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Shqipëria, emigrantët dhe BE

Ndërsa procesi i votimit në vendet e BE edhe pak i afrohet fundit, pak ditë më parë kryeministrja e Italisë,…

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

“Daily Express”: Shqipëria – zbuloni disa nga brigjet më të bukura të vendit ballkanik

Aurora Bosotti shkruan në të përditshmen britanike “Daily Express”.