Promovohet në COD libri “Udhërrëfyesi Juaj Olimpik”

Mori pjesë autorja e librit, Presidentja e Akademisë Olimpike të Ukrainës njëherësh prof. Maria Bulatova


Qendra për Hapje dhe Dialog COD, në bashkëpunim me Akademinë Olimpike Shqiptare, AOSH dhe me mbështetjen e Komitetit Olimpik Kombëtar Shqiptar, KOKSH, zhvilloi promovimin e librit “Udhërrëfyesi Juaj Olimpik”.

Në këtë event morën pjesë: autorja e librit, Presidentja e Akademisë Olimpike të Ukrainës njëherësh dhe zv. Presidente e Akademisë Europiane prof. Maria Bulatova, Ministrja e Arsimit dhe Sportit, znj. Evis Kushi, Presidenti i Komitetit Olimpik Kombëtar Shqiptar, z. Fidel Ylli, anëtarë të Akademisë, përfaqësues të Ministrisë së Arsimit (MAS), përfaqësues të Zyrës Vendore të Arsimit Parauniversitar (ZVAP), koordinatorë të Edukimit Olimpik, mësues, nxënës dhe figura që kanë kontribuar në realizimin e misionit të Akademisë Olimpike Shqiptare në 30 vite shërbesë në Shqipëri.

????Qendra për Hapje dhe Dialog #COD, në bashkëpunim me Akademinë Olimpike Shqiptare #AOSH dhe me mbështetjen e…

Posted by COD – Center For Openness And Dialogue on Monday, June 12, 2023

Balluku në Londër, fton të rinjtë të kontribuojnë pranë Agjencisë së Inovacionit dhe Ekselencës

Zëvendëskryeministrja, njëherësh ministre e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku, si dhe drejtuesja e Agjencisë së Inovacionit dhe Ekselencës Ledi Imeraj…

Global 360

Osmani: Të mbështetet Ukraina, të mos shpërblehet agresioni i Rusisë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka mbajtur fjalimin përmbyllës në Samitin e Paqes për Ukrainën në Zvicër ku morën pjesë…

Diplovista

Bregu: Zero roaming me BE-në deri më 2027

Perspektiva e Bashkimit Evropian për Ballkanin Perëndimor nuk është më një proces datash, BE-ja po ndryshon, ndoshta duhet të ndryshohet…

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Shqipëria, emigrantët dhe BE

Ndërsa procesi i votimit në vendet e BE edhe pak i afrohet fundit, pak ditë më parë kryeministrja e Italisë,…

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

Balluku në Londër, fton të rinjtë të kontribuojnë pranë Agjencisë së Inovacionit dhe Ekselencës

Zëvendëskryeministrja, njëherësh ministre e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku, si dhe drejtuesja e Agjencisë së Inovacionit dhe Ekselencës Ledi Imeraj…