Krijohet Trupa e Ndërhyrjes Teknike, Balla nga Vlora: Presim rritje të numrit të turistëve

TNT do të jetë e lëvizshme dhe do të monitorojë akset me risk të shtuar.

Shqipëria merr eksperiencën rumune për Zyrën e Rikuperimit të Aseteve me burim krimin

Ministri i Brendshëm Taulant Balla, priti sot në Tiranë ministren e Drejtësisë të Rumanisë, Alina Gorghiu.

SHBA, Balla takon Moolennar: Vëmendje të shtuar keqpërdorimit të rrjeteve sociale

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla u takua në Uashington, me kryetarin e Komisionit Special në Kongresin amerikan, John Moolennar.

Balla në Samitin e Shefave të Policisë së OKB-së: Veprime të forta kundër trafikimit të drogës

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla mori pjesë sot në Samitin e Shefave të Policisë së Kombeve të Bashkuara në Nju-Jork.

SHBA, Balla pritet nga ndihmëssekretarja e Shtetit, Michele J. Sison

Ministri i Brendshëm Taulant Balla, gjatë vizitës zyrtare që po zhvillon në Shtetet e Bashkuara të Amerikës u prit në Departamentin Amerikan të Shtetit nga Michele J. Sison, Ndihmës Sekretare e Shtetit për Çështjet e Organizatave Ndërkombëtare.

Balla pritet nga homologu i landit Nordrhein-Westfalen: Forcojmë bashkëpunim në fushën e sigurisë

Shqipëria do të forcojë bashkëpunimin në fushën e sigurisë publike dhe policisë me Landin Nordrhein – Westfalen (NRW).

93 ese nga nxënësit e shkollave të mesme në Tiranë për punën e Policisë

Në përmbyllje të vitit arsmimor, vlerësimin më objektiv të punës së Policisë gjatë zbatimit të Paketës së Sigurisë në shkolla e dhanë vetë nxënësit.

Balla me donatorët: Të përkushtuar në përshpejtimin e reformave drejt integrimit europian

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla theksoi sot se “vlerësojmë shumë mbështetjen e çmuar që komuniteti i donatorëve na ka ofruar duke mundësuar arritje e rezultateve konkrete në fushën e punëve të brendshme”.

Balla: Rritja e numrit të vizitorëve në Shqipëri, nevojë për fuqizimin e Shërbimit të Shpëtimit

Gjatë vizitës zyrtare që po zhvillon në Zvicër, ministri i Brendshëm Taulant Balla u ndal në Qendrën e Shpëtimit Ajror REGA, në Zyrih.

Balla: Nis zbatimi i regjimit të lirë të trafikut ndërkufitar mes Shqipërisë e Kosovës

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla njoftoi sot se ka hyrë në fuqi regjimi i lirë i trafikut në kufirin mes Shqipërisë dhe Kosovës, pjesë e marrëveshjeve të nënshkruara mes dy qeverive.