Ambasadori King-Smith takon Kryetaren e Këshillit të Lartë Gjyqësor

Ambasadori britanik, Alastair King-Smith u takua sot me Kryetaren e Këshillit të Lartë Gjyqësor, Naureda Llagami.


Ambasadori britanik, Alastair King-Smith u takua sot me Kryetaren e Këshillit të Lartë Gjyqësor, Naureda Llagami.

Ambasadori vlerësoi përparimet e shënuara sa i takon paanshmërisë dhe integritetit të Gjyqësorit dhe diskutuan për adresimin e çështjeve të prapambetura. Së bashku, ata pranuan se reforma në drejtësi nuk është e lehtë apo e shpejtë, por sfidat duhet të përballen.

Ambasadori britanik shprehu gatishmërinë e tij për të mbështetur rritjen e kapaciteteve të Këshillit të Lartë Gjyqësor dhe të Shkollës së Magjistraturës, e cila mund të kontribuojë në pavarësinë dhe efikasitetin e Gjyqësorit.

🇦🇱 l Ambasadori britanik, Alastair King-Smith u takua sot me Kryetaren e Këshillit të Lartë Gjyqësor, Naureda…

Posted by British Embassy Tirana on Thursday, February 15, 2024

Mete dhe Sejko takime me drejtues të BB dhe FMN, diskutime mbi thellimin e reformave

Ministri i Financave, Ervin Mete, si dhe Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko, në nisje të takimeve të pranverës…

Global 360

Osmani shpall të mërkurën ditë zie në Kosovë pas vrasjes së dy grave

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, e ka shpallur të mërkurën e 17 prillit ditë zie në vend, pas vrasjes së…

Diplovista

Moisiu: Greqia të ndryshojë sjelljen ndaj Shqipërisë!

Ish-presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu, intervistë për Euronews Albania

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Fjala është e para!

Na pëlqejnë fjalët e mençura dhe i marrim me vete! Ndaj fjala mbetet e para dhe e fundit si ajri…

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

Mete dhe Sejko takime me drejtues të BB dhe FMN, diskutime mbi thellimin e reformave

Ministri i Financave, Ervin Mete, si dhe Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko, në nisje të takimeve të pranverës…