Gala e Festës së Pranverës 2024

Më shumë se 3 000 “ekrane jashtë Kinës” në 90 qytete të 49 vendeve e transmetuan drejtpërdrejt Galanë.


Galaja e Festës së Pranverës e organizuar nga Grupi Mediatik i Kinës (CMG) është një ngjarje e madhe kulturore për të gjithë kinezët gjatë kremtimit të Vitit të Ri.

Galaja, që nga fillimi i saj në vitin 1983, është përfshirë në librin e rekordeve botërore “Guinness” si programi më i ndjekur në botë me miliarda shikues çdo vit.

Galaja e sivjetshme u transmetua në kanalet televizive e radiofonike dhe nëpërmjet platformave të mediave të reja të CMG-së.

Më shumë se 3 000 “ekrane jashtë Kinës” në 90 qytete të 49 vendeve e transmetuan drejtpërdrejt Galanë, e cila u takua gjithashtu me audiencën botërore nëpërmjet më shumë se 2100 mediave nga mbi 200 vende e rajone në gjashtë kontinente.

Klikoni këtu për të gjetur Galanë e Festës së Pranverës 2024!

Lexo më shumë nga

Hasani takon homologun indian Jaishankar: Fokus, thellimi i marrëdhënieve ekonomike

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani u prit sot nga ministri i Punëve të Jashtme të Indisë,…

Global 360

Osmani: Qeveria dhe aleatët të ulen e të merren vesh për dinarin

Presidentja Vjosa Osmani ka deklaruar se problemi që lindi mes Qeverisë së Kosovës dhe ndërkombëtarëve në lidhje me rregulloren e…

Diplovista

Moisiu: Greqia të ndryshojë sjelljen ndaj Shqipërisë!

Ish-presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu, intervistë për Euronews Albania

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

“Mes frikës dhe frymëzimit”, Maks Velo në studion time!

"Maksi qeshi, duke më thënë: Po të rrëfej diçka që s’ia kam thënë askujt më parë..."

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

Hasani takon homologun indian Jaishankar: Fokus, thellimi i marrëdhënieve ekonomike

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani u prit sot nga ministri i Punëve të Jashtme të Indisë,…