“Porta e Alpeve”, projekti turistik i Bashkisë Shkodër

Nënkryetari i Bashkisë Shkodër, Onid Bejleri, deklaroi gjatë takimit se ky plan ka në fokus përmirësimin e jetës së banorëve

Autobusë elektrikë në Tiranë/ Rreth 120 milionë euro për transformimin e transportit publik

Projekti formalizohet dhe fillon punë këtë vit, në vitin 2027-2028 është targeti i përmbylljes

Asfaltimi i rrugëve në Tiranë; Veliaj: Fillimi i mbarë gjysma e punës!

Viti i ri ka nisur me punë intensive nga ekipi i terrenit në Bashkinë e Tiranës.

Gjermania dhe BE-ja mbështetje Transportit të Gjelbër në Tiranë me 81.2 milionë euro

Ministri i Financave dhe Ekonomisë, Ervin Mete, Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj dhe Drejtoresha e KfW në Shqipëri, Brit Horschke nënshkruan Marrëveshjet e Financimi

Bashkëpunimi mes Shqipërisë dhe Gjermanisë, ambasadori Bergner takon kryebashkiakun Veliaj

Ambasadori Karl Bergner zhvilloi një vizitë kortezie me kryetarin e Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj.

Veliaj: Vit i jashtëzakonshëm për Tiranën. Gëzuar Festat!

Në prag të festave të fundvitit, kryebashkiaku Erion Veliaj ka uruar qytetarët e Tiranës përmes një videomesazhi

Rama: Kolonja magjike!

Kryeministri: E bekuar nga natyra dhe e zhvilluar prej potencialit njerëzor, ju mirëpret për këto festa fundviti.

Zhvillimi i turizmit, ambasadori King-Smith takim me kryebashkiakun e Vlorës

Ambasadori britanik, Alastair King-Smith bisedoi me Kryetarin e Bashkisë së Vlorës, Ermal Dredha për ta çuar me tej turizmin dhe zhvillimin ekonomik

Beci: Ndriçim i ri në rrugët e qytetit të Shkodrës

Kryetari i bashkisë Shkodër, Benet Beci ndau në rrjetet sociale pamje nga një pjesë e ndriçimit të ri në qytetin verior.

Ndreu: Trashëgimia kulturore e Lezhës, pasuri e brezave

Lezha quhet edhe qyteti i Heroit Kombëtar. Në këtë qytet, Skënderbeu themeloi shtetin e parë të Arbërit me Besëlidhjen e Princave (2 mars 1444)