Trump në gjyq për një mashtrim 250 milionë dollarësh

Ekziston mundësia që Trump mund të humbasë disa nga pronat që janë bërë pjesë e firmës së markës së tij.

SHBA/ Dhoma e Përfaqësuesve miraton buxhetin e përkohshëm

Qeveria siguron financim edhe për 45 ditët e ardhshme

OKB: Zvicra, vendi më inovativ në botë!

Vendet që performojnë mirë në inovacion përfshijnë Indinë, Indonezinë, Pakistanin, Uzbekistanin dhe Brazilin

Agresioni i Serbisë, Borrell dënon sulmin terrorist kundër Policisë së Kosovës

Përfaqësuesi i Lartë i BE-së për politikë të jashtme, Josep Borrell ka folur me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti dhe presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç, pas sulmit kundër Policisë së Kosovës.

Varhelyi dënon sulmin kundër Policisë, bën thirrje për hetim të plotë

Komisioneri për Zgjerim dhe Fqinjësi i Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi ka dënuar fuqishëm sulmin kundër Policisë së Kosovës në Kosovë.

Escobar: I shqetësuar për mesazhet që vijnë nga Prishtina

I dërguari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA) për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, tha në një intervistë për Radion Evropa e Lirë (REL) se është i shqetësuar me mesazhet që vijnë nga Prishtina

Blinken: Rusia po kryen krime kundër njerëzimit në Ukrainë

Sekretari amerikan i Shtetit tha në Këshillin e Sigurimit theksoi se Rusia po e përdor urinë si armë

Guterres: Dëshmi tronditëse të krimeve ruse në Ukrainë

Sekretari i OKB: Janë dokumentuar dëshmi të shkeljeve të përhapura dhe tronditëse të të drejtave të njeriut, duke përfshirë dhunën seksuale

Erdogan: Turqia mbështet Azerbajxhanin për të ruajtur integritetin territorial

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan: Turqia mbështet Azerbajxhanin në hapat e tij për të ruajtur integritetin e tij territorial

Biden: Bota duhet t’i bëjë ballë agresionit të zhveshur të Rusisë

Presidenti i SHBA-ve, Joe Biden u bëri thirrje liderëve botërorë që të ngrihen kundër Rusisë dhe të mbështesin sovranitetin e Ukrainës,