Haradinaj takohet me Ramën: Ja çfarë i kërkova!

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj është takuar me kreun e qeverisë Edi Rama në Tiranë.

Sulmi ndaj Kosovës, Parlamenti Evropian miraton rezolutën e posaçme

Parlamenti Evropian miratoi sot rezolutën e posaçme për aktin terrorist të ndodhur më 24 shtator në Banjskë, në veri të Kosovës

Von der Leyen: 6 miliardë euro investime për Ballkanin Perëndimor

Presidentja e Komisionit Evropian: Ekonomitë e vendeve të Ballkanit Perëndimor duhet të sillen edhe më afër ekonomisë së Bashkimit Europian

Nënshkruhet marrëveshja rajonale e kualifikimeve profesionale

Nënshkrimi i marrëveshjes për njohjen e ndërsjellë të kualifikimeve profesionale ka si qëllim njohjen e 7 profesioneve në vendet e BE-së

Michel: BE dhe Ballkani Perëndimor të bëhen gati për zgjerimin deri në 2030

Presidenti i Këshillit të Europës, Charles Michel ka ritheksuar angazhimin e Bashkimit Europian për t’u zgjeruar dhe për të pritur anëtarësimin e vendeve të Ballkanit Perëndimor.

Kurti në Samitin e Berlinit: Mbështesim “Planin me katër hapa” të rritjes së BE-së për Ballkanin Perëndimor

Kurti: Qytetarët në Ballkanin Perëndimor sot nuk duhet të jetojnë nën frikën e një konflikti nesër,

Kurti takim me Roth: Serbia të zmbrapset nga refuzimi i pjesëve të Marrëveshjes Bazike

Në kuadër të Samitit të Procesit të Berlinit, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, takoi kryesuesin e Komisionit për Punë të Jashtme të parlamentit gjerman, Michael Roth.

Escobar: Marrëveshja e Ohrit të zbatohet sa më shpejt nga Kosova dhe Serbia

Stabiliteti në Ballkan dhe paqja më e gjerë rajonale ishin temat kryesore gjatë takimit të Odës Ekonomike Amerikane në Kosovë dhe Escobar.

Abazoviç: Çdo përpjekje e Ramës shkon për të pasur rajon në paqe

Kryeministri në detyrë i Malit të Zi, Dritan Abazoviç, deklaroi sot se “çdo veprim i Kryeministrit Edi Rama shkon në një drejtim që të kemi një rajon në paqe”.

Dëshmitarët e krimeve të luftës në Bosnjë, të pambrojtur nga kërcënimet

Salahareviq ka dhënë dëshmi në gjyqe të krimeve të luftës