Hasani: Spanja, mbështetje Shqipërisë në rrugën e integrimit evropian

Ministri i Jashtëm, Igli Hasani, zhvilloi sot një takim me homologun spanjoll, Jose Manuel Albares,


Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani zhvilloi sot një takim me homologun spanjoll, Jose Manuel Albares, në margjinat e Këshillit të Punëve të Jashtme të Bashkimit Evropian, në Bruksel.

Hasani falënderoi ministrin Albares për mbështetjen e Spanjës dhe Presidencës së Këshillit të BE për avancimin e Shqipërisë dhe Ballkanit Perëndimor në rrugën e integrimit evropian.

“Në pritje të hapjes së grupit të çështjeve themelore në kuadër të Konferencës së Dytë Ndërqeveritare Shqipëri-BE që presim të mbahet sa më shpejt”, u shpreh Hasani.

Spanja është vendi që mban aktualisht Presidencën e Këshillit të BE.

Bota përmes statistikave!

Bota ku jetojmë përmes shifrave për gjeografinë, popullsinë, burimet natyrore dhe vecanërisht ekonominë.

Global 360

SHBA, të burgosurit diplomohen në universitetet më të mira

Marrja e diplomës u mundëson të burgosurve të integrohen më lehtë në shoqëri pas kryerjes së dënimit

Diplovista

Moisiu: Greqia të ndryshojë sjelljen ndaj Shqipërisë!

Ish-presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu, intervistë për Euronews Albania

Gjeopolitika

Gjashtë shtetet e lëkundura, që do të vendosin për të ardhmen e gjeopolitikës

Cliff Kupchan është kryetar i institutit kërkimor “Eurasia Group”.

OPED

102-vjeçari që drejton shoqatën “Avni Rustemi” në Amerikë

102 herë që Vasil Malita ynë pret e përcjell shokë e miq, bashkatdhetarë të udhëve të atdheut e në emigracion.

Profil

Rauf Fico, diplomati brilant me vizion perëndimor

Rauf Fico përcaktoi juridiksionin e konsullatave shqiptare dhe Konsullatave të Nderit të Shqipërisë jashtë vendit.

Masmedia

Bota përmes statistikave!

Bota ku jetojmë përmes shifrave për gjeografinë, popullsinë, burimet natyrore dhe vecanërisht ekonominë.