Ministria e Jashtme e Izraelit nderon me certifikatë mirënjohje ambasadorin Bardhyl Canaj

Ministria e Punëve të Jashtme e Izraelit shtron një drekë lamtumire në përfundim të mandatit të tij në Izrael.


Ministria e Punëve të Jashtme e Izraelit shtroi një drekë lamtumire, për nder të ambasadorit të Shqipërisë, Dr. Bardhyl Canaj, në përfundim të mandatit të tij 8-vjeçar në Izrael.

Në emër të Drejtorit të Përgjithshëm të MPJ-së, Ronen Levi, ambasadorit BardhylCanaj iu dha një çertifikatë mirënjohjeje për kontributin e tij në afrimit të dy vendeve , Izraelit dhe Shqipërisë.

Të pranishëm ishin edhe Simona Halperin, Zv/Drejtore e Përgjithshme e MPJ për Euro-Azinë dhe Ballkanin; Robert Singer, Kryetari i Center for Jewish Impact (Qendra për Ndikimin Hebre); Ines Demiri, E Ngarkuara me Punë e Ambasadës së Kosovës në Izrael; Felicita Jakoel, kryetarja e Shoqatës së Miqësisë Izrael-Shqipëri, etj.

POSTIMI I AMBASADËS SHQIPTARE NË IZRAEL

Një drekë lamtumire organizuar nga Ministria e Punëve të Jashtme të Izraelit, për nder të ambasadorit Bardhyl Canaj, në përfundim të mandatit të tij 8çvjeçar në Izrael! Në emër të Drejtorit të Përgjithshëm të MPJ-së, Ronen Levi, ambasadorit Canaj iu dha një çertifikatë mirënjohjeje për kontributin e tij në afrimin e vendeve tona!

 

A farewell lancheon organized by the Ministry of Foreign Affairs of Israel in honor of Ambassador Bardhyl Canaj who has…

Posted by Ambasada Izrael on Monday, August 14, 2023

 

Numri i shtuar i turistëve, Rrumbullaku me krerët e drejtorive vendore: Parësore, këshillimi dhe ndihma

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Drejtues Madhor Muhamet Rrumbullaku, zhvilloi një takim me strukturat drejtuese të 12 drejtorive…

Global 360

Gërvalla: Përshpejtim i procesit të anëtarësimit në BE për ruajtjen e paqes në rajon

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës së Kosovës, Donika Gërvalla, mori pjesë në takimin e grupit “Miqtë e Ballkanit…

Diplovista

Bregu: Zero roaming me BE-në deri më 2027

Perspektiva e Bashkimit Evropian për Ballkanin Perëndimor nuk është më një proces datash, BE-ja po ndryshon, ndoshta duhet të ndryshohet…

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Shqipëria, emigrantët dhe BE

Ndërsa procesi i votimit në vendet e BE edhe pak i afrohet fundit, pak ditë më parë kryeministrja e Italisë,…

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

Numri i shtuar i turistëve, Rrumbullaku me krerët e drejtorive vendore: Parësore, këshillimi dhe ndihma

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Drejtues Madhor Muhamet Rrumbullaku, zhvilloi një takim me strukturat drejtuese të 12 drejtorive…