Shqipëri-Egjipt, marrëveshje bashkëpunimi për shkëmbimet tregtare

Ministrja e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Frida Krifca zhvilloi sot një takim në Romë me ministrin e Furnizimit dhe Tregtisë së Brendshme të Egjiptit, Ali Al-Moselhi.


Ministrja e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Frida Krifca zhvilloi sot një takim në Romë me ministrin e Furnizimit dhe Tregtisë së Brendshme të Egjiptit, Ali Al-Moselhi.

Krifca, në një postim në rrjetet sociale, teksa ka publikuar edhe foto nga ky takim, bëri të ditur se, së shpejti do të nënshkruhet një marrëveshje bashkëpunimi me Egjiptin, e cila do të lehtësojë shkëmbimet tregtare mes dy vendeve.

“I shpreha ministrit interesin për të zgjeruar eksportet tona bujqësore, e posaçërisht drufrutorëve, drejt tregut egjiptian dhe më gjerë”, shkroi Krifca.

EURO 2024 – Reja për ”Corriere dello sport”: Itali, kujdes me Shqipërinë!

Italiani me origjinë sllovene, Edy Reja është njeri që ka parë shumë, nuk ka qenë vetëm ish-trajner i Shqipërisë, shkruan…

Global 360

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj

Kryeministri Albin Kurti, në ceremoninë e parakalimit të ushtarëve të FSK-së dhe policisë së Kosovës për nder të 25-vjetorit të…

Diplovista

Hasani për median vendase: Rumania vend partner në rrugën e Shqipërisë drejt integrimit në BE

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani, intervistë për median rumune “CaleaEuropeană.ro”.

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Shqipëria, emigrantët dhe BE

Ndërsa procesi i votimit në vendet e BE edhe pak i afrohet fundit, pak ditë më parë kryeministrja e Italisë,…

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

EURO 2024 – Reja për ”Corriere dello sport”: Itali, kujdes me Shqipërinë!

Italiani me origjinë sllovene, Edy Reja është njeri që ka parë shumë, nuk ka qenë vetëm ish-trajner i Shqipërisë, shkruan…