Veliaj dhe Krifca inspektojnë rikonstruksionin e Rrugës së Agallarëve në Farkë

Kryebashkiaku: Fokusi këtë pranverë tek investimet në periferi. Ku investon Bashkia, rritet vlera e pronës së qytetarëve

Ndryshime në qeveri, Ervin Mete ministër i Financave, Igli Hasani ministër i Jashtëm

Kryeministri Edi Rama, gjatë asamblesë së Partisë Socialiste ka njoftuar dhe disa ndryshime në qeveri

Krifca: Praktikat më të mira franceze me investime novatore në blegtori

Ministrja e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Frida Krifca vizitoi një stan në majën e Çajupit

Forcimi i bashkëpunimit, Krifca takim në Romë me homologun italian Lollobrigida

Shqipëria dhe Italia kanë në fokus forcimin e bashkëpunimit në fushën e bujqësisë dhe zhvillimit rural.

Krifca në Samitin e OKB-së për Sistemet Ushqimore

Objektivi i samitit është të ofrojë modele drejt ndërtimit të sistemeve ushqimore më efikase

Krifca në samitin e OKB në Romë: Rezultate mbresëlënëse nga lidhja e bujqësisë me turizmin

Në samit marrin pjesë kreu i Organizatës Botërore së Ushqimit, Qu Dongyn, kreu i Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Tedros Adhanom Ghebreyesus

Krifca-Vos: Shqipëria dhe Holanda po bashkëpunojnë në inovacionin në bujqësi

Ministrja e Bujqësisë Frida Krifca dhe ambasadori holandez, Reinout Vos, vizitojnë fabrikën e vajit të ullirit “Shqiponja” në Kamëz

Demo: Binjakëzim ndërmjet Beratit dhe Rossanos

Kryetari i Bashkisë së Beratit, Ervin Demo, së bashku me Ministren e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural Frida Krifca, vizituan Bashkinë Rossano, në Itali

Krifca: Forcimi i bashkëpunimit me komunitetin arbëresh

Ministrja e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Frida Krifca vijon vizitën e saj në zonën e Kalabrisë në Itali

Krifca: Eksportet bujqësore, rekord këtë fillimvit

Eksportet bujqësore, të cilat përfshijnë blegtorinë, peshkimin, bujqësinë dhe agroindustrinë, u rritën me 15.3 %