Balla: Policia ka rritur forcën goditëse ndaj armëmbajtjes pa leje dhe narkotikëve

Ministri i Brendshëm: Policia e Shtetit ka rritur forcën goditëse kundër armëmbajtjes pa leje dhe luftës ndaj narkotikëve.


Ministri i Brendshëm Taulant Balla tha sot se Policia e Shtetit ka rritur forcën goditëse kundër armëmbajtjes pa leje dhe luftës ndaj narkotikëve.

Në një postim në rrjetet sociale, Balla ka vlerësuar punën e bërë nga Policia e Shtetit në finalizimin e disa operacioneve policore.

“Policia e Shtetit po rrit çdo ditë e më shumë forcën goditëse kundër armëmbajtjes pa leje, trafikut dhe shpërndarjes së lëndëve narkotike, gjetjen dhe ndalimin e personave në kërkim kombëtar dhe ndërkombëtar, zbardhjen e rasteve të vjedhjes së pronës, si dhe për parandalimin e goditjen e paligjshmërisë në tërësi”, shkruan Balla.

“Përgëzime Policisë së Shtetit, Lushnjë, Fier, Rrëshen, Rinas, Durrës, Elbasan, Tiranë, Vlorë, Berat, Gjirokastër, Dibër, Shkodër, Lezhë, Korçë, Rinas, Kukës, Morinë e Port Durrës, për finalizimin e detyrave operacionale dhe rezultatet”, përfundon Balla.

Balluku në Londër, fton të rinjtë të kontribuojnë pranë Agjencisë së Inovacionit dhe Ekselencës

Zëvendëskryeministrja, njëherësh ministre e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku, si dhe drejtuesja e Agjencisë së Inovacionit dhe Ekselencës Ledi Imeraj…

Global 360

Osmani: Të mbështetet Ukraina, të mos shpërblehet agresioni i Rusisë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka mbajtur fjalimin përmbyllës në Samitin e Paqes për Ukrainën në Zvicër ku morën pjesë…

Diplovista

Bregu: Zero roaming me BE-në deri më 2027

Perspektiva e Bashkimit Evropian për Ballkanin Perëndimor nuk është më një proces datash, BE-ja po ndryshon, ndoshta duhet të ndryshohet…

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Shqipëria, emigrantët dhe BE

Ndërsa procesi i votimit në vendet e BE edhe pak i afrohet fundit, pak ditë më parë kryeministrja e Italisë,…

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

Balluku në Londër, fton të rinjtë të kontribuojnë pranë Agjencisë së Inovacionit dhe Ekselencës

Zëvendëskryeministrja, njëherësh ministre e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku, si dhe drejtuesja e Agjencisë së Inovacionit dhe Ekselencës Ledi Imeraj…