Veliaj takim me bashkitë malazeze, anëtare të B40 në Podgoricë: Të lobojmë për projektet e BE-së

Në cilësinë e Presidentit të B40, organizim që këtë vit kryesohet nga kryeqyteti shqiptar, kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, zhvilloi në Podgoricë një takim me bashkitë malazeze anëtare ose potenciale për t’u anëtarësuar në rrjetin e B40.

Veliaj pret ministren e Arsimit dhe Inovacionit të Malit të Zi: Projekt për pasurimin e bibliotekave shqiptare në Mal të Zi

Kryetari i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj priti në një takim ministren e Arsimit dhe Inovacionit të Malit të Zi, Angjela Jakshiç Stojanoviç, gjatë vizitës së saj në Tiranë.

Veliaj për Zonën e Lirë Ekonomike: Do të punësohen 5-7 mijë persona

Zona e Lirë Ekonomike e Tiranës është një projekt që tashmë ka filluar dhe shumë shpejt do të nisë dhe faza e dytë e investimit.

Veliaj: Krenar teksa dëgjon historitë e guximshme të shqiptarëve të suksesshëm

Kryebashkiaku publikon foto nga përgatitjet për takimin e nesërm të kryeministrit Rama me sipërmarrësit shqiptarë të Lombardisë.

Veliaj: Shkolla e re “Emin Duraku”, kushte më të mira për 1200 nxënës e mësues

Shkolla 9-vjeçare “Emin Duraku” në zonën e ish-Bllokut pas përfundimit të rikonstruksionit ofron tashmë kushte më të mira për nxënësit dhe mësuesit.

Veliaj në konferencën e Straife: Sot në Shqipëri bëhet më lehtë biznes

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ftoi kompanitë ndërkombëtare që të zhvillojnë bizneset e tyre në Shqipëri.

Veliaj: Transformuam 101 kopshte e çerdhe në tetë vite. Begaj: E ardhmja do të jetë shumë e mirë

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj dhe kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj vizituan sot, në Ditën Botërore të Bletëve, kopshtin “Dielli” në kryeqytet

Veliaj me kreun e Komitetit të Miqësisë shqiptaro-japoneze: Bashkëpunim në biznes e turizëm

Më herët, kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj u prit dhe nga kryetarja e Bashkisë së Tokios, Yuriko Koike.

Veliaj pritet nga kryetarja e bashkisë së Tokios: Mike e mirë dhe promotore e inovacionit

Gjatë vizitës së tij në Japoni, kryebashkiaku i Tiranësj është pritur nga kryetarja e bashkisë së Tokios, Yuriko Koike.

Veliaj vizitë në Tokio, nga takimi me kryetaren e bashkisë, te prezantimi i “TEDA Tirana”

Kryebashkiaku i Tiranës nisi sot një vizitë në Japoni, ku do të përfaqësojë edhe rrjetin e qyteteve anëtare të B40-ës, Presidencën e së cilës këtë vit e mban Tirana.