Balla takon homologun rumun: Thellim i bashkëpunimit mes policive

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla gjatë qëndrimit në Vjenë zhvilloi një takim edhe me zëvendëskryeministrin dhe ministrin e Brendshëm të Rumanisë, Cǎtǎlin Predoiu.


Ministri i Brendshëm, Taulant Balla gjatë qëndrimit në Vjenë zhvilloi një takim edhe me zëvendëskryeministrin dhe ministrin e Brendshëm të Rumanisë, Cǎtǎlin Predoiu.

Balla u shpreh se Rumania është një vend me të cilin na lidh një miqësi e vjetër dhe tradicionale.

“Ramë dakord të thellojmë bashkëpunimin në një nivel edhe më të lartë mes policive të dy vendeve tona”, nënvizoi Balla.

🇦🇱🤝🇷🇴

🇦🇱🤝🇷🇴
Me Cǎtǎlin Predoiu, Zëvendëskryeministër dhe Ministër i Brendshëm i Rumanisë, një vend me të cilin na lidh një miqësi e vjetër dhe tradicionale. Ramë dakord të thellojmë bashkëpunimin në një nivel edhe më të lartë mes policive të dy vendeve tona.

Posted by Taulant Balla on Friday, March 15, 2024

Filmi i regjisorit shqiptar Gentian Koçi shfaqet tashmë në Greqi!

“A cup of coffee and new shoes on” është një bashkëprodhim mes Shqipërisë, Portugalisë, Greqisë dhe Kosovës

Global 360

Komandanti i NATO-s për Evropën: Po shtojmë forcat në Kosovë

Cavoli vlerësoi se tensionet etnike në Bosnjë gjithashtu kanë potencial për të përshkallëzuar dhe destabilizuar rajonin e Ballkanit Perëndimor

Diplovista

Moisiu: Greqia të ndryshojë sjelljen ndaj Shqipërisë!

Ish-presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu, intervistë për Euronews Albania

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Fjala është e para!

Na pëlqejnë fjalët e mençura dhe i marrim me vete! Ndaj fjala mbetet e para dhe e fundit si ajri…

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

Filmi i regjisorit shqiptar Gentian Koçi shfaqet tashmë në Greqi!

“A cup of coffee and new shoes on” është një bashkëprodhim mes Shqipërisë, Portugalisë, Greqisë dhe Kosovës