Ambasadorja Pang takim me kryebashkiakun e Fierit

Ambasadorja e Kinës në Shqipëri, PANG Chunxue u takua në ambientet e ambasadës me Kryetarn e Bashkisë së Fierit, Armando Subashi.


Ambasadorja e Kinës në Shqipëri, PANG Chunxue u takua në ambientet e ambasadës me Kryetarn e Bashkisë së Fierit, Armando Subashi.

Sipas njoftimit të ambasadës, të dy palët shkëmbyen mendime mbi marrëdhëniet Kinë-Shqipëri dhe bashkëpunimin lokal.

POSTIMI I AMBASADËS KINEZE

Më 12 mars, SH. S. Znj. PANG Chunxue, Ambasadore e Kinës në Shqipëri u takua me Z.Armando SUBASHI, Kryetar i Bashkisë së Fierit. Të dy palët shkëmbyen mendime mbi marrëdhëniet Kinë-Shqipëri dhe bashkëpunimin lokal.

On March 12, H.E. Ms. PANG Chunxue, Chinese Ambassador to Albania met with Mr. Armando SUBASHI, Mayor of Fier. The two…

Posted by Chinese Embassy in Albania on Tuesday, March 12, 2024

“Ditë, Javë dhe Festivale Filmi”, QKK: Nisin aplikimet për financimin e projekteve

Projektet e ngjarjeve që do të kremtojnë artin dhe pasionin për kinemanë botërore, evropiane dhe shqiptare, do të duhet të…

Global 360

Osmani në takim me Chulick: Çdo sukses i Kosovës mban edhe vulën e SHBA

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur në takim Nicole Chulick, zëvendësndihmëssekretaren e Departamentit të Shtetit nga Byroja…

Diplovista

Moisiu: Greqia të ndryshojë sjelljen ndaj Shqipërisë!

Ish-presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu, intervistë për Euronews Albania

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Shkolla e shkrimtarit

Shkrimtari nuk bëhet nga shkolla, shkrimtari lind.

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

“Ditë, Javë dhe Festivale Filmi”, QKK: Nisin aplikimet për financimin e projekteve

Projektet e ngjarjeve që do të kremtojnë artin dhe pasionin për kinemanë botërore, evropiane dhe shqiptare, do të duhet të…