Rama ndan artikullin e “El Viajero Fisgón”: Shqipëria, ndër destinacionet më “in”

Shqipëria turistike vijon të mbetet në vëmendjen e medieve botërore.


Shqipëria turistike vijon të mbetet në vëmendjen e medieve botërore.

Kryeministri Edi Rama ndau sot në rrjetet sociale artikullin e publikuar nga e përditshmja spanjolle “El Viajero Fisgón”, i cili rekomandon Shqipërinë si një nga destinacionet më “in” për t’u vizituar nga turistët, duke e cilësuar si një vend që të rrëmben ndjenjat.

E përditshmja spanjolle “El Viajero Fisgón” shkruan se një nga destinacionet më të rekomanduara për të vizituar këtë vit midis muajve maj dhe shtator është Shqipëria, e vendosur në zemër të Ballkanit.
“Shqipëria, e njohur si “vendi i shqiponjave” ka shumë për të ofruar, nga peizazhet mahnitëse plot aventura, te historia dhe kultura unike dhe autentike. Ju mund të zhyteni në bukuritë e Shqipërisë dhe të zbuloni vendet më turistike të vendit”, thuhet në këtë artikull.

Për të përditshmen spanjolle “Shqipëria është plot me mundësi për t’u shkëputur nga rutina”.

“Nisni aventurën tuaj në kryeqytetin e gjallë të Shqipërisë, Tiranë. Vizitoni qytetin piktoresk të Beratit, i njohur si “Qyteti i një mijë dritareve”. Udhëtoni në qytetin e Gjirokastrës, një tjetër perlë e trashëgimisë botërore. Eksploroni kështjellën e saj mbresëlënëse dhe rrënojat e Butrintit, një vend arkeologjik i shpallur gjithashtu një sit i Trashëgimisë Botërore të UNESCO-s. Drejtohuni drejt bregdetit të bukur të plazhit të Gjipesë, ku do të gjeni disa nga plazhet më mahnitëse në Shqipëri”, janë disa prej destinacioneve turistike që promovon artikulli i “El Viajero Fisgón”.

(Marrë nga ATSH)

CMG: Shpresojmë që ShBA të mbajë përgjegjësi esenciale pas vizitës së Yellen-it

Sekretarja e Thesarit e ShBA-së Janet Yellen, të martën përfundoi vizitën e saj në Kinë

Global 360

Komandanti i NATO-s për Evropën: Po shtojmë forcat në Kosovë

Cavoli vlerësoi se tensionet etnike në Bosnjë gjithashtu kanë potencial për të përshkallëzuar dhe destabilizuar rajonin e Ballkanit Perëndimor

Diplovista

Moisiu: Greqia të ndryshojë sjelljen ndaj Shqipërisë!

Ish-presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu, intervistë për Euronews Albania

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Fjala është e para!

Na pëlqejnë fjalët e mençura dhe i marrim me vete! Ndaj fjala mbetet e para dhe e fundit si ajri…

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

CMG: Shpresojmë që ShBA të mbajë përgjegjësi esenciale pas vizitës së Yellen-it

Sekretarja e Thesarit e ShBA-së Janet Yellen, të martën përfundoi vizitën e saj në Kinë