“Actualidad Viajes”: Zbuloni Shqipërinë – destinacionin evropian me bukuri të jashtëzakonshme

Luis Martinez shkruan në revistën spanjolle “Actualidad Viajes” (actualidadviajes.com).

”Traveler”: Riviera shqiptare është e pafjalë për t’u përshkruar

Patricia Rez Mallen shkruan në faqen e njohur turistike spanjolle Traveler.es.

Media spanjolle “Lecturas”: Shqipëria mes destinacioneve evropiane perfekte për pushime

Neus Palou shkruan në të përditshmen spanjolle “Lecturas”.

“National Geographic”: Pesë arsyet pse Shqipëria duhet të jetë arratisja juaj mesdhetare e radhës

Joseph Reaney shkruan në “National Geographic”.

Media italiane “Paesi Online”: Shqipëria – zgjedhja ideale për pushime verore

Francesca Vinciarelli shkruan në revistën italiane “Paesi Online”

“Tendenze di Viaggio”: Shqipëria – destinacioni perfekt për turistët italianë

Vitet e fundit, vendi ballkanik është kthyer në një destinacion turistik ku mund të kaloni pushimet tuaja mes relaksit dhe argëtimit.

“Voyageur”: Zbuloni mrekullitë e fshehura të Shqipërisë!

Nathalie Petit shkruan në revistën franceze të udhëtimit “Voyageur”.

“Kathimerini”: Pushime në Rivierën Shqiptare

Plazhet shqiptare po tërheqin gjithnjë e më shumë vizitorë, sipas së përditshmesgreke “Kathimerini”.

“The Sun”: Vizitoni Lumin e Shalës – “Tajlanda e Shqipërisë”

Hope Brotherton shkruan në të përditshmen britanike “The Sun”.

“The Guardian”: ‘Është si të kthehesh pas në kohë’ – një ekoturne nëpër mrekullitë e Shqipërisë

Teresa Machan shkruan në të përditshmen britanike “The Guardian”.