Gonzato: Lufta kundër korrupsionit, thelbi i forcimit të shtetit ligjor

Përfaqësues të agjencive kundër korrupsionit nga Ballkani Perëndimor u takuan në Tiranë për të diskutuar mbi luftën kundër korrupsionit.


Përfaqësues të agjencive kundër korrupsionit nga Ballkani Perëndimor u takuan në Tiranë për të diskutuar mbi luftën kundër korrupsionit.

Ambasadori i Bashkimit Evropian në Shqipëri, Silvio Gonzato u shpreh sot se, rezultatet e prekshme në luftën kundër korrupsionit janë vendimtare për të ecur përpara në procesin e integrimit evropian.

“Korrupsioni gërryen besimin e publikut tek institucionet dhe dëmton bizneset e ndershme. Lufta kundër korrupsionit në të gjitha nivelet është thelbi i forcimit të shtetit ligjor në Shqipëri”, nënvizoi Gonzato.

“BE-ja është e gatshme të vazhdojë të mbështesë përpjekjet kundër korrupsionit”, shtoi ambasadori i BE-së.

(ATSH(

CMG: Shpresojmë që ShBA të mbajë përgjegjësi esenciale pas vizitës së Yellen-it

Sekretarja e Thesarit e ShBA-së Janet Yellen, të martën përfundoi vizitën e saj në Kinë

Global 360

Komandanti i NATO-s për Evropën: Po shtojmë forcat në Kosovë

Cavoli vlerësoi se tensionet etnike në Bosnjë gjithashtu kanë potencial për të përshkallëzuar dhe destabilizuar rajonin e Ballkanit Perëndimor

Diplovista

Moisiu: Greqia të ndryshojë sjelljen ndaj Shqipërisë!

Ish-presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu, intervistë për Euronews Albania

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Fjala është e para!

Na pëlqejnë fjalët e mençura dhe i marrim me vete! Ndaj fjala mbetet e para dhe e fundit si ajri…

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

CMG: Shpresojmë që ShBA të mbajë përgjegjësi esenciale pas vizitës së Yellen-it

Sekretarja e Thesarit e ShBA-së Janet Yellen, të martën përfundoi vizitën e saj në Kinë