Spiropali: Forcim i bashkëpunimit në fushat prioritare mes Shqipërisë dhe Kosovës

Ministrja për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali pret ambasadorin e Kosovës, Skënder Durmishi


Ministrja për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali priti sot në takim ambasadorin e Kosovës në Shqipëri, Skënder Durmishi, në vigjilje të Samitit për Ukrainën.

Tirana do të mirëpresë për herë të parë një samit kushtuar tërësisht Ukrainës, ngjarje me rëndësi të posaçme ku Kosova do të përfaqësohet nga Presidentja e Republikës, Vjosa Osmani, u shpreh Spiropali në një reagim.

Ministrja theksoi se në takim me ambasadorin folën mbi rëndësinë që ka forcimi i bashkëpunimit në fushat prioritare mes Shqipërisë dhe Kosovës.

Ky bashkëpunim ka pasur dhe do të ketë angazhimin e plotë të qeverisë dhe të Kuvendit për çdo iniciativë, marrëveshje, politikë apo projekt që i shërben ardhmërisë së kombit, nënvizoi Spiropali.

(Marrë nga ATSH)

13 të huaj marrin nënshtetësinë shqiptare, Veliaj: Sot, Tirana është gjithmonë e më shumë kozmopolitane!

Kryebashkiaku: Marrja e pasaportës është bashkimi me një kauzë për të çuar vendin përpara.

Global 360

Komandanti i NATO-s për Evropën: Po shtojmë forcat në Kosovë

Cavoli vlerësoi se tensionet etnike në Bosnjë gjithashtu kanë potencial për të përshkallëzuar dhe destabilizuar rajonin e Ballkanit Perëndimor

Diplovista

Moisiu: Greqia të ndryshojë sjelljen ndaj Shqipërisë!

Ish-presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu, intervistë për Euronews Albania

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Fjala është e para!

Na pëlqejnë fjalët e mençura dhe i marrim me vete! Ndaj fjala mbetet e para dhe e fundit si ajri…

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

13 të huaj marrin nënshtetësinë shqiptare, Veliaj: Sot, Tirana është gjithmonë e më shumë kozmopolitane!

Kryebashkiaku: Marrja e pasaportës është bashkimi me një kauzë për të çuar vendin përpara.