“Plani 7 Pikësh”, ambasadori Canaj takon përfaqësues nga Lugina e Preshevës

Ambasadori Bardhyl Canaj takon deputetin Shaip Kamberi dhe kryetarin e KKSH, Nevzat Lutfiu


Ambasadori i Shqipërisë në Serbi, Dr. Bardhyl Canaj, zhvilloi një takim me deputetin shqiptar të Parlamentit të Serbisë, Shaip Kamberi, Kryetarin e Këshillit Kombëtar Shqiptar, Nevzat Lutfiu dhe Rahimi, personin e autorizuar të Listës zgjedhore ‘Beteja politike e shqiptarëve vazhdon’

Sipas njoftimit të ambasadës, bashkëbisedimi u fokusua në kërkesat legjitime të shqiptarëve të Luginës së Preshevës, bazuar në “Planin 7 Pikësh”.

POSTIMI I AMBASADËS SHQIPTARE NË SERBI

Kënaqësi të takohesha në premisat e Përfaqësisë me Deputetin shqiptar të Parlamentit të Serbisë, Z. Shaip Kamberi, Kryetarin e Këshillit Kombëtar Shqiptar, Z. Nevzat Lutfiu dhe Z. Rahimi, përsonin e autorizuar të Listës zgjedhore ‘ Beteja politike e shqiptarëve vazhdon’. Bashkëbisedimi u fokusua në kërkesat legjitime të shqiptarëve të Luginës së Preshevës, bazuar në ‘Planin 7 Pikësh’.

Kënaqësi të takohesha në premisat e Përfaqësisë me Deputetin shqiptar të Parlamentit të Serbisë, Z. Shaip Kamberi,…

Posted by Embassy of Albania in Belgrade on Monday, February 26, 2024

Gazheli: Porto Romano, pikë orientimi për tregun rajonal

Volumet e përpunuara për muajin prill, priten të arrijnë në 270 mijë tonë kargo të ngurta dhe në 120 mijë…

Global 360

Komandanti i NATO-s për Evropën: Po shtojmë forcat në Kosovë

Cavoli vlerësoi se tensionet etnike në Bosnjë gjithashtu kanë potencial për të përshkallëzuar dhe destabilizuar rajonin e Ballkanit Perëndimor

Diplovista

Moisiu: Greqia të ndryshojë sjelljen ndaj Shqipërisë!

Ish-presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu, intervistë për Euronews Albania

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Fjala është e para!

Na pëlqejnë fjalët e mençura dhe i marrim me vete! Ndaj fjala mbetet e para dhe e fundit si ajri…

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

Gazheli: Porto Romano, pikë orientimi për tregun rajonal

Volumet e përpunuara për muajin prill, priten të arrijnë në 270 mijë tonë kargo të ngurta dhe në 120 mijë…