“Fotoalbumi i ditës”, vizita e Blinken në Shqipëri

Kryeministri Edi Rama ndau sot në rrjetet sociale “Fotoalbumin e ditës” me momente nga vizita e Sekretarit amerikan të Shtetit, Antony Blinken në Tiranë.


Kryeministri Edi Rama ndau sot në rrjetet sociale “Fotoalbumin e ditës” me momente nga vizita e Sekretarit amerikan të Shtetit, Antony Blinken në Tiranë.

Kryeministri Edi Rama dhe Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken zhvilluan fillimisht një takim me dyer të mbyllura në selinë e Kryeministrisë, ndërsa më tej dolën edhe në një konferencë të përbashkët për mediet.

Kryeministri e konsideroi këtë një vizitë me rëndësi të veçantë për Shqipërinë e rajonin, kur siç tha ai “kohët e trazuara që po kalon bota na gjejnë më pranë se asnjëherë, si miq dhe aleatë strategjikë”.

📸FotoALBUMI i ditës😍

*me Sekretarin Amerikan të Shtetit, Antony Blinken🇺🇸🤝🇦🇱

Posted by Edi Rama on Thursday, February 15, 2024

Lexo më shumë nga

“Daily Express”: Shqipëria – zbuloni disa nga brigjet më të bukura të vendit ballkanik

Aurora Bosotti shkruan në të përditshmen britanike “Daily Express”.

Global 360

NATO me udhëheqje të re: Lidhjet e Mark Rutte-s me Kosovën ndër vite

Sekretarët e përgjithshëm të NATO-s zgjidhen me konsensus nga të 32 vendet anëtare.

Diplovista

Bregu: Zero roaming me BE-në deri më 2027

Perspektiva e Bashkimit Evropian për Ballkanin Perëndimor nuk është më një proces datash, BE-ja po ndryshon, ndoshta duhet të ndryshohet…

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Shqipëria, emigrantët dhe BE

Ndërsa procesi i votimit në vendet e BE edhe pak i afrohet fundit, pak ditë më parë kryeministrja e Italisë,…

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

“Daily Express”: Shqipëria – zbuloni disa nga brigjet më të bukura të vendit ballkanik

Aurora Bosotti shkruan në të përditshmen britanike “Daily Express”.